Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ПОРУШЕННЯМ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ПОРУШЕННЯМ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Назва:
ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ПОРУШЕННЯМ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ШВЕЦЬ НАТАЛЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК 343.98
ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ
З ПОРУШЕННЯМ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі криміналістики та криміналістичних експертиз Донецького інституту внутрішніх справ МВС України при Донецькому національному університеті.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
ШЕПІТЬКО Валерій Юрійович,
завідуючий кафедрою криміналістики
Національної юридичної академії України
імені Ярослава Мудрого,
член-кореспондент Академії правових наук України.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
КУЗЬМІЧОВ Володимир Сергійович,
начальник кафедри криміналістики
Національної академії внутрішніх справ МВС України
кандидат юридичних наук, доцент
ГАЄНКО Володимир Іванович,
начальник кафедри криміналістики
Національного університету внутрішніх справ МВС України
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра криміналістики та
кримінального процесу (м. Одеса).
Захист відбудеться “13” лютого 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий “10”січня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шепітько В. Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Особливістю даної роботи є дослідження актуальних питань методики розслідування злочинів, пов’язаних з порушенням прав споживачів, розв’язання найбільш складних. Недостатня розробка цих питань у науковій літературі і потреби слідчої практики обумовили вибір теми дисертації.
Актуальність теми дослідження. Конституція України гарантує, що держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів (ч. 4 ст. 42); кожному гарантується право вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення (ч. 2 ст. 50). Прийнятий Верховною Радою України 12 травня 1991 року Закон “Про захист прав споживачів” проголосив основні принципові підходи до регулювання суспільних відносин за участю споживачів (покупців та замовників), запропонував систему засобів захисту їх прав. Кримінально-правова охорона означених прав і свобод людини набуває особливого значення у сфері господарської діяльності при реалізації прав споживачів. Відмітною рисою злочинів, пов’язаних з порушенням прав споживачів, є їх суспільна небезпека, яка виражається у спричиненні шкоди нормальному функціонуванню торговельної сфери та сфери громадського харчування, сфери обслуговування, незабезпеченні належної якості та безпечності продукції і товарів, порушенні встановленого порядку виготовлення, збуту та використання засобів вимірювання, порядку охорони і використання товарних знаків, оплати поштових та транспортних послуг, майновим інтересам споживачів, а також спричиненні шкоди їхньому здоров’ю. Особливість таких злочинів полягає ще й у їхній латентності: значна кількість злочинів, пов’язаних з порушенням прав споживачів, своєчасно не виявляється.
У криміналістичній літературі питання вдосконалення методики розслідування окремих видів злочинів знайшли своє відображення в наукових роботах таких вчених-криміналістів, як Т. В. Авер’янова, О. Я. Баєв, В. П. Бахін, Р. С. Бєлкін, О. М. Васильєв, В. К. Гавло, В. І. Гаєнко, І. Ф. Герасимов, В. Г. Гон-чаренко, А.В. Іщенко, В. А. Жура-вель, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ПОРУШЕННЯМ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок