Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШКОЛА СКАНДАЛУ” ШЕРІДАНА ТА ПРОБЛЕМИ ЖАНРОВО-СТИЛЬОВОЇ ЕВОЛЮЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ КОМЕДІЇ XVII-XVIII СТОЛІТЬ

ШКОЛА СКАНДАЛУ” ШЕРІДАНА ТА ПРОБЛЕМИ ЖАНРОВО-СТИЛЬОВОЇ ЕВОЛЮЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ КОМЕДІЇ XVII-XVIII СТОЛІТЬ

Назва:
ШКОЛА СКАНДАЛУ” ШЕРІДАНА ТА ПРОБЛЕМИ ЖАНРОВО-СТИЛЬОВОЇ ЕВОЛЮЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ КОМЕДІЇ XVII-XVIII СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАЛИВАЙКО ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 821.111 – 22 “16/17”.09“
ШКОЛА СКАНДАЛУ” ШЕРІДАНА ТА ПРОБЛЕМИ ЖАНРОВО-СТИЛЬОВОЇ ЕВОЛЮЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ КОМЕДІЇ XVII-XVIII СТОЛІТЬ
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Потніцева Тетяна Миколаївна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри зарубіжної літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гончаренко Елла Петрівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри лінгвістичної та країнознавчої
підготовки журналістів;
кандидат філологічних наук, доцент
Лілова Олена Євгеніївна,
Гуманітарний університет Запорізький інститут
державного та муніципального управління,
доцент кафедри зарубіжної літератури.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра зарубіжної літератури,
Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться “27” жовтня 2006 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 при Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий 25 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Комедії Шерідана довгий час визначалися в літературознавстві як унікальний та одиничний феномен у драматургії XVIII ст. Хоча без творчості знаменитого комедіографа не обходиться жодне історико-літературознавче дослідження драматургії XVIII ст., однак цілісного осмислення у вітчизняному літературознавстві до цього часу немає. Окрім статей у радянських підручниках із зарубіжної літератури (А.Анікста, С.Артамонова, З.Гражданської, C.Мокульського, В.Неустроєва, З.Плавскіна, Р.Самаріна), є окремі невеликі фрагменти-передмови Ю.Кагарлицького, А. Горбунова і спроба Н.Маршової осягнути весь творчий шлях драматурга
II половини XVIII ст. Ці роботи попри їхню безперечну значущість відображали певні концепції літературознавчого аналізу і відповідали колишнім уявленням про розвиток літератури XVIII ст. Новий етап розвитку історико-літературознавчої науки та нові ідеї стосовно західноєвропейського XVIII ст. потребують перегляду застарілих концепцій і міркувань про творчість Шерідана. У зарубіжній науці зазначений перегляд більш очевидний, і в першу чергу тому, що більш інтенсивно, ніж у вітчизняному літературознавстві, вивчається драматургія автора “Школи Скандалу”. Так, спеціалісти другої половини XX ст. Бевіс, Лофтіс, Обьорн, Х’юм та ін. у своїх працях намагаються протистояти традиційним твердженням про унікальність Шерідана й роблять спроби співвіднести творчість комедіографа з драматургічним контекстом георгіанської епохи. Це цілком справедливо, але певною мірою такий підхід звужує картину розвитку жанру “комедії звичаїв” і заперечує важливість впливу комедії Реставрації та пост-Реставрації на Шерідана, а також на його георгіанських попередників. Забувається той факт, що комедія Реставрації в Англії II половини XVII ст. була біля витоків формування “комедії звичаїв” як жанру, його стильових характеристик та тематичних напрямків. Тож вона та комедії пост-Реставрації (які є майже однакові у своїх характеристиках, що обумовлено фактором історико-культурної єдності) виступають як зразок для п’єс, що наслідують цей жанр. Варто наголосити, що, визнаючи зв’язок комедій Шерідана з драматургічними творами II половини XVII ст. (Ештон, Неттлтон, Роудз, Хьорст), вчені часто не виходять за межі звичайної констатації.
Є певна лакуна в сучасному вітчизняному літературознавстві, що стосується вивчення розвитку домінантних жанрів англійської комедії XVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ШКОЛА СКАНДАЛУ” ШЕРІДАНА ТА ПРОБЛЕМИ ЖАНРОВО-СТИЛЬОВОЇ ЕВОЛЮЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ КОМЕДІЇ XVII-XVIII СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок