Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ВПРАВ ІЗИДОРА ФІЛІППА В СВІТОВІЙ КУЛЬТУРІ ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА

ФЕНОМЕН ВПРАВ ІЗИДОРА ФІЛІППА В СВІТОВІЙ КУЛЬТУРІ ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА

Назва:
ФЕНОМЕН ВПРАВ ІЗИДОРА ФІЛІППА В СВІТОВІЙ КУЛЬТУРІ ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,07 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
МАКАРЧУК ФЕЛЄ-ДІАМ ЕЛЕНА-АНТАРЕС
УДК 78.087.5
ФЕНОМЕН ВПРАВ ІЗИДОРА ФІЛІППА
В СВІТОВІЙ КУЛЬТУРІ
ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА
17.00.01 – Теорія і історія культури
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Бичков Юрій Миколайович,
Російська Академія Музики
ім. Гнесіних, професор кафедри
сучасних проблем музичної
педагогіки, освіти та культури
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Деменко Борис Вадимович, Київський національний університет
культури і мистецтв, професор кафедри
теорії музики і музичного виховання
кандидат мистецтвознавства. доцент
Кашкадамова Наталія Борисівна,
Львівська державна музична академія
ім. М. Лисенка, професор кафедри
спеціального фортепіано
Провідна установа: Одеська державна консерваторія
ім. А.В. Нежданової, кафедра сучасної
музики та музичної культурології
Захист відбудеться 20 .06 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса,36).
Автореферат розісланий 20.05 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У дисертаційній роботі досліджується феномен вправ Ізидора Едмонда Філіппа (1863 – 1958) у світовій культурі фортепіанного виконавства. Явище досить відоме в історії, теорії фортепіанного мистецтва і педагогіки, залишається ще маловивченим у музичній культурології, науці та широкій практиці виконавського опанування фортепіанною музикою не лише в Україні, Росії, інших країнах, але й у самій Франції. При цьому визнається, що набуття піаністом універсальної техніки передбачає опрацювання поряд із вправами Крамера, Черні, Ганона, Мошковського та інших майстрів фортепіанного мистецтва і педагогіки, потужного й своєрідного масиву вправ І. Філіппа (Д. Тачер).
Вказаний стан розробки існуючої проблеми спричинений багатьма факторами, передусім складністю представлення всієї повноти творчого здобутку І. Філіппа в музичній культурі в цілому і у мистецтві фортепіанного виконавства зокрема. В історії й теорії культури виконавського мистецтва не вивченими залишаються значні фондові та архівні матеріали різних бібліотек Франції (наприклад, бібліотек Рішельє, Міттерана), Німеччини, Англії, Швеції, Фінляндії, США та інших країн, з якими пов’язували І. Філіппа різні аспекти його широкої музично-освітньої та фахової діяльності.
Проте основоположні праці І. Філіппа в галузі розвитку піаністичної техніки, глибина їх впливу на фахівців Європи й Америки, закладені в них продуктивні ідеї удосконалення піаністичної майстерності, а також досягнуті І. Філіппом за їх допомогою видатні результати у вихованні артистичної молоді багатьох країн світу впродовж більш ніж піввікової виконавської, педагогічної, композиторської, публіцистичної й музичної культурно-просвітницької діяльності зумовлюють актуальність проведення спеціального дослідження незвичайного феномену як у вітчизняній, твк і зарубіжній музичній культурі, науці та мистецтві.
Саме існування матеріалу праць І. Філіппа, з одного боку, а з іншого – успішність їх в цілому лише індивідуально-ексклюзивного застосування видатними митцями самі по собі, поза межами спеціального наукового дослідження, ще не розкривають їх дійсний науково-практичний (передусім мистецький, культурологічний, педагогічний, методичний, психологічний, естетичний, філософський, методологічний, типологічний і т. д.) сенс, який навіть і самим І. Філіппом розуміється, на наш погляд, неточно – всупереч його ж блискучій виконавській та педагогічній практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ВПРАВ ІЗИДОРА ФІЛІППА В СВІТОВІЙ КУЛЬТУРІ ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок