Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Наукова та громадсько-політична діяльність І.В.Лучицького

Наукова та громадсько-політична діяльність І.В.Лучицького

Назва:
Наукова та громадсько-політична діяльність І.В.Лучицького
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ІМЕНІ М.С.ГРУШЕВСЬКОГО НАН УКРАЇНИ
ЛОГУНОВА Наталія Анатоліївна
УДК 94 (477) ”1845/1918” Лучицький
Наукова та громадсько-політична діяльність
І.В.Лучицького
07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні
історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
ЩЕРБАК Микола Григорович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки, завідувач
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ТАРАН Лідія Валентинівна,
Міжнародний Соломонів університет,
кафедра історії, професор
кандидат історичних наук
ЛЕВІНЕЦЬ Руслан Петрович,
аналітичний відділ Служби безпеки України, науковий співробітник
Провідна установаІнститут української історії НАН України, відділ української історіографії
Захист відбудеться " 23 " лютого 2006 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 при Інституті української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий " 20 " січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Песчаний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пріоритетним напрямом сучасних досліджень в Україні є наукове осмислення діяльності та наукової спадщини відомих вчених та громадсько-політичних діячів. Серед історичних постатей минулого особливу увагу заслуговують особистості, діяльність яких не так давно замовчувалася або перебувала поза межами наукового інтересу дослідників. Тому тепер, після проголошення незалежності України, коли відбувається закономірний процес переоцінки цінностей, ми маємо можливість повернути собі майже забуті імена вчених, громадських та політичних діячів, які вивчали історичне минуле. Серед маловідомих і напівзабутих діячів минулого можна поставити й ім’я Івана Васильовича Лучицького, відомого історика, одного із засновників „російсько-української історичної школи”, депутата Державної думи третього скликання, активного діяча партії кадетів, редактора газет „Киевские отклики” та „Свобода и право”.
У 2005 р. виповнилось 160 років з дня народження І.В.Лучицького. За життя ім’я вченого було широко відомим, а його вплив на розвиток вітчизняної та світової історіографії помітним. У радянські часи ставлення до історика змінилося. Тому до останнього часу ім’я та багатогранна творчість І.В.Лучицького були мало відомі широким колам громадськості.
Отже, актуальність дослідження зумовлена, насамперед, безперечно великим науковим і громадським значенням І.В.Лучицького в українській, російській, французькій історичній думці останньої третини ХІХ – початку ХХ ст., недостатньою розробкою теми в науковій літературі, відсутністю спеціального комплексного дослідження його науково-педагогічної діяльності та громадсько-політичного життя, необхідністю створення максимально об’єктивної і повної наукової біографії вченого.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами темами. Дисертаційна робота виконана в рамках тематичного плану кафедри за темою „Спеціальні галузі та дисципліни історичної науки”, яка є складовою наукової теми історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (№97173).
Мета дослідження полягає в тому, щоб на основі широкої джерельної бази провести комплексний аналіз наукової та громадсько-політичної діяльності І.В.Лучицького, висвітлити пріоритетні напрями його діяльності, оцінити місце і роль вченого в українській та зарубіжній історіографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: Наукова та громадсько-політична діяльність І.В.Лучицького

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок