Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Середній клас як соціальна основа формування політики центризму

Середній клас як соціальна основа формування політики центризму

Назва:
Середній клас як соціальна основа формування політики центризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,11 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Грицанюк Віта Василівна
УДК 321:316.343.652:316.628
Середній клас як соціальна основа формування політики центризму
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник кандидат філософських наук, професор
Світа Анна Михайлівна
Львівський національний університет імені Івана
Франка, професор кафедри теорії та історії політичної науки
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Сіленко Алла Олексіївна,
Одеська національна академія зв'язку імені
О. С. Попова, проректор з навчальної та виховної
роботи
кандидат філософських наук, доцент
Климанська Лариса Дмитрівна
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри соціології та соціальної роботи
Захист відбудеться 13 грудня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул.. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 9 листопада 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
кандидат політичних наук, доцент Шурко О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сьогодні у світі простежується тенденція збільшення кількості політичних партій, які в своїх діях керуються основними принципами центристської політики. Політична ситуація країн з розвинутою ринковою економікою, стабільною демократією та високим рівнем соціального захисту громадян засвідчує, що їх спільною рисою є дотримання власне політики центризму в управлінні країною.
В Україні за останні роки поняття “центризм” набуло в політиці великої популярності. Практично всі провідні партії визначають себе як центристські, правоцентристські або ж лівоцентристські. Центризм як явище в політиці багатогранним. Саме тому важливо розкрити суть центризму, враховуючи всі існуючі підходи до його визначення. У дисертаційному дослідженні наголошується, що центризм – це передусім низка способів толерантного узгодження інтересів між конкуруючими сторонами, це певна технологія досягнення балансу сил та примирення сторін. Цей підхід до визначення суті центризму передбачає формування вмінь і навичок ведення переговорів, розв’язання гострих конфліктів шляхом використання консенсусних технологій та процедур.
Проте сформувати центризм у політиці неможливо без адекватної соціально-політичної структури суспільства. У більшості країн з розвинутою демократією саме середній клас формує політику центризму. Адже з точки зору політології представники середнього класу характеризуються не лише певним рівнем доходів та високою освітою; вони є водночас носієм певних традицій, певної культури поведінки, що суттєво впливає на соціальні і політичні процеси в суспільстві. Існування цього класу певною мірою є основою і результатом розвитку економічної свободи та демократії. Перевага в чисельності цієї категорії населення створює основу соціальної та політичної стабільності у суспільстві.
Попри значний науковий доробок все ж очевидною є недостатність досліджень середнього класу як категорії політології, зокрема як соціальної основи політики центризму. Основна частина праць з цієї проблеми присвячена визначенню середнього класу як категорії соціології. Отже, дослідженням впливу представників середнього класу на політичну ситуацію в країні ще не приділено належної уваги.
В Україні середній клас ще не сформований, і тому дослідження проблем його формування в умовах становлення демократії, постає актуальним завданням. У нашому дисертаційному дослідженні особливу увагу приділено визначенню політичної орієнтації та політичних цінностей цього важливого соціального прошарку населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Середній клас як соціальна основа формування політики центризму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок