Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА ПРИРОДА БЕЗВІДПЛАТНИХ ДОГОВОРІВ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

ПРАВОВА ПРИРОДА БЕЗВІДПЛАТНИХ ДОГОВОРІВ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВА ПРИРОДА БЕЗВІДПЛАТНИХ ДОГОВОРІВ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
НОВІКОВА Вікторія Валентинівна
УДК 347.44 (477)
ПРАВОВА ПРИРОДА БЕЗВІДПЛАТНИХ ДОГОВОРІВ
У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права №1 Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор ЖИЛІНКОВА Ірина Володимирівна, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри цивільного права
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, старший науковий співробітник КУЧЕРЕНКО Ірина Миколаївна, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, провідний науковий співробітник відділу проблем цивільного, трудового та підприємницького права
- кандидат юридичних наук, доцент ТРУБА В'ячеслав Іванович, Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, декан економіко-правового факультету
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 17 травня 2007 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий “13” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Радикальні економічні та політичні перетворення, які відбулися в Україні за останні десятиліття, привели до значних соціальних змін. Наслідком цього стало істотне розширення сфери безвідплатного переміщення майнових і немайнових благ, тобто такого переходу товарів, робіт та послуг, при якому відсутній взаємний рух мінових цінностей. Сьогодні такі поняття, як “меценатство”, “спонсорство”, “добродійна діяльність”, “гуманітарна допомога”, “грант”, “пожертвування”, одержали не тільки наукове, а й законодавче закріплення.
Безвідплатні відносини відрізняються значною своєрідністю, у зв'язку з чим вони вимагають застосування спеціальних засобів правового регулювання. Однак норми нового цивільного законодавства України не завжди відповідають цим вимогам і не повною мірою здатні ефективно виконувати регулятивну функцію у сфері безвідплатних відносин. Зокрема, Цивільний кодекс України (далі – ЦК України) приділяє недостатньо уваги особливостям відповідальності сторін у безвідплатних договорах, а деякі види договорів безпідставно моделюють виключно як відплатні. Внаслідок цього правова природа й істотні особливості безвідплатних договорів не завжди належним чином враховуються на законодавчому рівні.
Причина недосконалості законодавства зумовлена недостатнім розробленням теоретичної концепції безвідплатних договорів. У літературі останніх десятиліть відсутні спеціальні роботи, присвячені аналізу регулювання безвідплатних відносин та особливостям правової природи безвідплатних договорів. Тому актуальною залишається проблема пошуку відповідей на теоретичні питання щодо сутності безвідплатних договорів, їхньої класифікації, співвідношення з договорами, що мають відплатний характер, особливостей відповідальності та ін. У зв'язку з цим виникає необхідність у розробленні теорії безвідплатних договорів як юридичної форми опосередкування безвідплатних відносин у сучасному суспільстві.
З урахуванням наведеного можна вважати, що тема даного дослідження є актуальною з погляду як теорії цивільного права, так і рекомендацій по вдосконаленню цивільного законодавства.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВА ПРИРОДА БЕЗВІДПЛАТНИХ ДОГОВОРІВ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок