Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕХІД ВІД АВТОРИТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА В ІСПАНІЇ (1960- 1982 роки)

ПЕРЕХІД ВІД АВТОРИТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА В ІСПАНІЇ (1960- 1982 роки)

Назва:
ПЕРЕХІД ВІД АВТОРИТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА В ІСПАНІЇ (1960- 1982 роки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,16 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ГОДЛЕВСЬКА ВАЛЕНТИНА ЮРІЇВНА
УДК 321.7(460)”1960/1982”
ПЕРЕХІД ВІД АВТОРИТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТИЧНОГО
СУСПІЛЬСТВА В ІСПАНІЇ
(1960- 1982 роки)
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Іваницька Ольга Павлівна,
Київський міжнародний університет,
завідувач кафедри міжнародних відносин.
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Бєловолов Юрій Григорович,
Донецький національний університет,
професор кафедри міжнародних відносин
і зовнішньої політики;
кандидат історичних наук,
Коннова Майя Вікторівна,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. Михайла Коцюбинського,
старший викладач кафедри всесвітньої історії.
Провідна установа: |
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, історичний факультет.
Захист відбудеться “_24_” листопада___________ 2006 р. о 15.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м.Київ, вул. Грушевського, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м.Київ, вул. Грушевського, 4)
Автореферат розісланий “_20_” _жовтня_________ 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор ГУРЖІЙ О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Процес демократичної трансформації українського суспільства, що розпочався після розпаду СРСР, супроводжується низкою соціально-економічних, політичних та ідейно-моральних проблем. Звідси постає необхідність вивчати і використовувати досвід країн, в яких нещодавно відбувся перехід до демократичного режиму. У світлі цього безсумнівний інтерес представляє Іспанія, демократизація якої виявилася певним рубежем у розвитку світових демократичних транзитів. Франкістська диктатура, що затвердилася при владі в результаті кровопролитної громадянської війни, припинила своє існування мирним шляхом - внаслідок власних протиріч і тиску знизу, без військової поразки або повалення. Якщо при скиненні фашистських диктатур у європейських державах в 1940-і роки вирішальну роль зіграли зовнішньополітичні фактори і вони ж прискорили крах авторитарних режимів у Португалії й Греції в 1974 р., то в Іспанії поштовх трансформаційному процесу був заданий зсередини. Перебудова недемократичного режиму була здійснена „згори” реформаторською частиною правлячої еліти, що пішла під тиском опозиції на переговори з демократичними силами. Згодом багато елементів цієї моделі були використані в країнах Східної Європи й Латинської Америки.
Зрозуміло, що унікальність іспанського, як і будь-якого іншого досвіду, диктує відповідну обережність у проведенні паралелей та прямому перенесенні його на практику інших держав, навіть якщо вони, як і Іспанія, здійснюють перехід від тоталітарної та авторитарної систем до демократичної. Але заслуговують на пильну увагу апробовані в Іспанії принципи, методи, підходи та механізми конкретних дій, характер реакції на проблеми, що існують у соціально-економічній та політичній сферах, тобто фактори, які сприяли їх мирному розв’язанню. Адже іспанський досвід може виявитися корисним для України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках затвердженої наукової проблеми кафедри всесвітньої історії Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського.
Метою дисертаційного дослідження є виявлення істотних особливостей еволюції франкістського режиму та закономірностей становлення демократичного суспільства в Іспанії.
Мета зумовила розв’язання таких наукових завдань:
а) проаналізувати сучасний стан науково-дослідної розробки історії Іспанії пізнього франкізму та постфранкізму;
б) простежити еволюцію франкістського режиму та з’ясувати основні передумови його трансформації в напрямі демократизації;
в) виявити компоненти франкістської спадкоємності, які заважали процесам суспільного оновлення Іспанії;
г) встановити шляхи досягнення консенсусу між різними політичними силами Іспанії заради мирного і поступового переходу до демократії;
д) проаналізувати компромісний характер взаємодії правлячих кіл Іспанії та сил опозиції на етапі інституалізації нової демократичної системи;
е) систематизувати соціально-економічні, політичні та національні проблеми, успадковані від франкізму, та визначити шляхи їх розв’язання в ході демократичного процесу;
ж) схарактеризувати основні закономірності та особливості переходу Іспанії від авторитарного суспільного устрою до повноцінного демократичного;
з) дослідити процес утвердження демократії в Іспанії та проаналізувати фактори, які забезпечили його незворотність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕРЕХІД ВІД АВТОРИТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА В ІСПАНІЇ (1960- 1982 роки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок