Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОМАНІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА ХРИСТИЯНСЬКОГО МІФУ У “QUID EST VERITAS?” (“ЩО Є ІСТИНА?”) НАТАЛЕНИ КОРОЛЕВИ

РОМАНІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА ХРИСТИЯНСЬКОГО МІФУ У “QUID EST VERITAS?” (“ЩО Є ІСТИНА?”) НАТАЛЕНИ КОРОЛЕВИ

Назва:
РОМАНІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА ХРИСТИЯНСЬКОГО МІФУ У “QUID EST VERITAS?” (“ЩО Є ІСТИНА?”) НАТАЛЕНИ КОРОЛЕВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,61 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МЕЛЬНІКОВА Юлія Олександрівна
УДК 821.161.2.0. “19”
РОМАНІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА ХРИСТИЯНСЬКОГО МІФУ
У “QUID EST VERITAS?” (“ЩО Є ІСТИНА?”)
НАТАЛЕНИ КОРОЛЕВИ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української та зарубіжної літератури Бердянського державного педагогічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Ковалів Юрій Іванович,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри новітньої української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Погрібний Анатолій Григорович,
Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії літератури та журналістики;
кандидат філологічних наук
Ковацька Оксана Миколаївна,
літературний редактор “Газети по-українськи”.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “23” березня 2007 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ-17, бульвар Тараса Шевченка, 14, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, Київ-17, вул. Володимирська. 58.
Автореферат розіслано 21 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ткаченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Історична проза, якій властиве інтелектуальне переосмислення значущих фактів минулого, завжди користувалася неабиякою популярністю. Маючи солідну античну традицію (логографи, аннали, життєписи тощо), вона в епоху середньовіччя набула жанрового вигляду агіографії, апокрифу, хроніки, літопису, вплинула на появу повістей і романів Нової доби, в яких, замість історичних героїв, на перший план виводилась індивідуальна доля звичайної людини як типового представника суспільства. Такі тенденції зумовлювали романне бачення дійсності, що розгорталася в багатоплановому епічному часі, зосередженому на приватному житті особистості.
Звернення до історичної минувшини було актуальним для українських прозаїків ХХ ст., зокрема для О. Соколовського, З. Тулуб, К. Гриневичевої, П. Загребельного, Р. Іваничука, Р. Федоріва, Вал. Шевчука та ін. Одна з яскравих постатей українського письменства – Наталена Королева (1888–1966), творчість якої є визначною сторінкою історії української літератури першої половини ХХ століття.
Підґрунтя історичної прози авторки (оповідання, повісті, романи) становлять міфологія, культурологія та християнська історіософія, що найповніше позначилося на романі “Quid est Veritas?” (“Що є істина?”), який був написаний у 1939 році і частково друкувався в тогочасній періодиці (журнал “Дзвони”). Повністю виданий 1961 року у чиказькому видавництві Миколи Денисюка. В Україні цей твір вийшов друком на сторінках журналу “Всесвіт” (1996. – № 2–4).
Працюючи над романом, Наталена Королева врахувала традицію української і світової історичної прози, запропонувала своє метаантропологічне бачення сакральної події, пов’язаної з постаттю Раббі Галилейського (Ісуса Христа), в якій відображена суть божественної і людської історії, а також образів Понтія Пілата, Марії Магдалини, Йосифа Ариматейського та ін., що втілювали в собі трагічні колізії прозріння римського соціуму в період раннього християнства.
До вивчення творчості Наталени Королеви зверталися в окремих наукових та есеїстичних розвідках відомі літературознавці: С. Андрусів, В. Антофійчук, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОМАНІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА ХРИСТИЯНСЬКОГО МІФУ У “QUID EST VERITAS?” (“ЩО Є ІСТИНА?”) НАТАЛЕНИ КОРОЛЕВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок