Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми взаємодії мишачих макрофагоподібних клітин лінії J774.2 з клітинами-мішенями

Механізми взаємодії мишачих макрофагоподібних клітин лінії J774.2 з клітинами-мішенями

Назва:
Механізми взаємодії мишачих макрофагоподібних клітин лінії J774.2 з клітинами-мішенями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна Академія Наук УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ КЛІТИНИ
Кащак Наталія Іванівна
УДК 612.112.3.014:616-006-018
Механізми взаємодії мишачих макрофагоподібних клітин лінії J774.2 з клітинами-мішенями
03.00.11 – цитологія, клітинна біологія, гістологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті біології клітини НАН України, м. Львів
Науковий керівник - член-кореспондент НАН України,
доктор біологічних наук, професор
Стойка Ростислав Степанович,
Інститут біології клітини НАН України,
завідувач відділу регуляції проліферації клітин і апоптозу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Оболенська Марія Юріївна,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України
відділ механізмів трансляції генетичної інформації;
доктор медичних наук, професор
Ященко Антоніна Михайлівна,
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького,
кафедра гістології, цитології та ембріології.
Захист відбудеться “ 7 ” листопада 2007 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.246.01 в Інституті біології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
Автореферат розіслано “ 5 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Убийвовк В. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Макрофаги присутні практично в усіх тканинах організму, включаючи імунопривілейовані органи, де вони диференціюються до різних за морфологією клітин, таких як альвеолярні макрофаги, макрофаги селезінки, макрофаги стінки кишкового тракту, печінки (Купферові клітини), шкіри, мікрогліальні клітини, остеокласти, перитонеальні макрофаги, макрофаги нирок, макрофаги молока та ін. (Hume A. et al, 2006). Ці клітини, реагуючи на зміни в мікрооточенні, беруть участь у регуляції гемопоезу, системи зсідання крові, процесів репарації та регенерації, гаметогенезу та цілої низки обмінних процесів в організмі.
Макрофаги характеризуються значною фенотипічною гетерогенністю та проявляють діаметрально протилежні за своєю природою прозапальну та протизапальну, імуногенну та толерогенну, тканинодеструктивну та репаративну активності.
Макрофаги є важливим компонентом системи вродженого імунітету, що відрізняється від системи набутого імунітету значно меншою різноманітністю специфічних рецепторів. Клітини системи специфічного імунітету здатні розпізнати практично будь-який антиген. Існує близько 1014 та 1018 різноманітних соматично генерованих шляхом реаранжування генів імуноглобулінових рецепторів та рецепторів Т-клітин відповідно. Загальна ж кількість рецепторів, задіяних у системі розпізнавання вродженого імунітету, складає, як вважають, сотні. Рецептори клітин системи вродженого імунітету не здатні розпізнати будь-який антиген, а лише обмежену кількість висококонсервативних структур, притаманних різноманітним мікроорганізмам, а також певні структури клітин організму-господаря – індикатори злоякісної трансформації, стресу, смерті. Незважаючи на практично необмежені можливості генерації рецепторів для специфічної відповіді клітинами системи набутого імунітету, ініціація такої відповіді залежить від костимуляторних сигналів антиген-презентуючих клітин з невеликою кількістю паттернспецифічних рецепторів. Потенційно будь-який антиген може бути як імуногеном, так толерогеном для клітин специфічного імунітету й це залежить від сигналу клітин вродженого імунітету (Medzhitov R. et al, 2000, Frazer I. H. et al, 2001, Clark R. et al, 2005).
Макрофаги здатні розпізнавати і вбивати трансформовані клітини, хоча механізми такого розпізнавання залишаються нез’ясованими (Krahenbuhl J.L et al., 1974, Klostergaard J., 1993, Hicks. M. et al., 2006). Крім того, макрофаги можуть стимулювати ріст пухлин (Bingle L. et al, 2002).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Механізми взаємодії мишачих макрофагоподібних клітин лінії J774.2 з клітинами-мішенями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок