Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> методи ІНФОРМАЦІЙНОго аналізу МОРФОЛОГІЇ МІСЬКОго СЕРЕДовища (на прикладі міста Харкова)

методи ІНФОРМАЦІЙНОго аналізу МОРФОЛОГІЇ МІСЬКОго СЕРЕДовища (на прикладі міста Харкова)

Назва:
методи ІНФОРМАЦІЙНОго аналізу МОРФОЛОГІЇ МІСЬКОго СЕРЕДовища (на прикладі міста Харкова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЭСТЕТИЧЕСКАЯ ИНФОРМАТИВНОСТЬ МОРФОЛОГИЧЕ-СКИХ ПАРАМЕТРОВ ИСТОРИЧЕ
СКОЙ ЗАСТРОЙКИ ХАРЬКОВА


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Чечельницький Сергій Георгійович
УДК 72.01
методи ІНФОРМАЦІЙНОго аналізу
МОРФОЛОГІЇ МІСЬКОго СЕРЕДовища
(на прикладі міста Харкова)
18.00. 01. Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2006


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства Освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор архітектури, професор
Фоменко Оксана Олексіївна.
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра “Образотворчого та декоративного мистецтва”
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Дьомін Микола Мефодійович, Київський національний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри „Міського будівництва”
кандидат архітектури, доцент Древаль Ірина Владіславівна, Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, кафедра “Архітектурного та ланшафтного проектування”.
Провідна установа:
Донбаська національна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра „Архітектури”, м. Макєєвка.
Захист відбудеться 21 червня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.056. 02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, конференц-зал архітектурного факультету.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 40
Автореферат розісланий _______ травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ігнатьєва Н. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Актуальність розробки методів аналізу та інформаційної оцінки морфології міського середовища викликана тим, що в останній час все більш критичних суджень про сучасний стан цього середовища об'єднує негативна оцінка його візуальних якостей. При цьому історична архітектурна спадщина залишила людству пам'ятники, що є зразками гармонійності, які створюють своїми виразними пластичними властивостями позитивний візуальний клімат. Класична архітектура свідчить про принципово необмежені художні можливості зодчества сприятливо впливати на людину. Архітектурна спадщина останніх десятиріччь залишає нам гігантську кількість продукції, позбавлену цих якостей. Все частіше ми зустрічаємо композиції, що порушують звичні, природні для людини умови їхнього сприйняття. Такі порушення призводять до ситуацій, коли архітектура вступає у відоме протиріччя з основним її споживачем – людиною.
Проблема полягає в тому, що деякі з сучасних архітекторів, оперуючи поняттям “архітектурне середовище”, не враховують, що останнє розкриває свої естетичні якості тільки в процесі сприйняття і оцінки його людиною. Для того, щоб забезпечити вплив різноманітних властивостей організації середовища на його позитивну оцінку, до завдання архітектурного формоутворення повинні включатися позиції як проектувальника, так і споживача. Проектний рівень повинен бути доповнений рівнем, в арсеналі якого були б методи, здатні прогнозувати ефекти сприятливої взаємодії головних складових системи “архітектурне середовище - людина”.
Означену проблему необхідно вирішувати, співвідношуючись як з професійним - архітектурним, так і з психологічним, теоретико-інформаційним, загальнонауковим та іншими аспектами. Всі вони в сукупності окреслюють системне коло проблем справжньо гуманістичної організації архітектурного середовища. В сучасній теорії архітектури ці аспекти достатньо розрізнені. Необхідність їхнього теоретичного синтезу і розробка на цій основі нових теоретичних моделей та методів і визначає теоретичну перспективу даного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: методи ІНФОРМАЦІЙНОго аналізу МОРФОЛОГІЇ МІСЬКОго СЕРЕДовища (на прикладі міста Харкова)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок