Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО У ВІЙНІ В КОРЕЇ (1950-1953 рр.)

ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО У ВІЙНІ В КОРЕЇ (1950-1953 рр.)

Назва:
ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО У ВІЙНІ В КОРЕЇ (1950-1953 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,93 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
РОМАНЕНКО Роман Володимирович
УДК 355.48 (519) “1950/1953”
ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО У ВІЙНІ В КОРЕЇ (1950-1953 рр.)
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України Черкаського державного технологічного університету.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Бушин Микола Іванович,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Панченко Петро Пантелеймонович,
Пошуково-видавнича агенція “Книга пам’яті України”, головний науковий консультант;
кандидат історичних наук, доцент
Пилявець Ростислав Іванович,
Національна академії оборони України,
докторант.
Провідна установа – Інститут історії України Національної академії наук України, м. Київ.
Захист відбудеться “15” лютого 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 при Національній академії оборони України за адресою: 03049, Київ-49, Повітрофлотський проспект, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, Київ-49, Повітрофлотський проспект, 28).
Автореферат розісланий “ 3 ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корнієнко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як свідчить історичний досвід другої половини ХХ - початку ХХІ ст., однією з найбільших загроз людству та сучасній світовій цивілізації є локальні війни і збройні конфлікти. Нині й у близькому майбутньому вони будуть дестабілізуючим фактором міжнародного та внутрішнього життя. Тому всебічне вивчення причин, ходу і наслідків локальних війн та збройних конфліктів залишатиметься важливим завданням учених та військових задля гарантування безпеки та підтримання обороноздатності держав і народів, зокрема й України.
Від війни в Кореї (1950-1953 рр.) розпочався облік повномасштабних локальних збройних катаклізмів другої половини ХХ ст.: вона стала фактично першим військовим “зіткненням” соціалізму та капіталізму, відколи світ опинився на межі ядерного конфлікту. Хоча війна й проходила лише в межах Корейського півострову і мала порівняно невеликий розмах, її не можна назвати внутрішньою, або громадянською, війною, адже в її орбіту було втягнено два десятки країн, а сама вона набула коаліційного характеру. В ній застосовувалася найновітніша на той час зброя, всі види збройних сил і роди військ.
Аналіз корейської війни, без сумніву, становить значну проблему – як суто історичну, так і з погляду воєнного мистецтва. Разом із тим означена тема до цього часу залишається недостатньо дослідженою, особливо аспекти, пов`язані з формами і способами збройної боротьби сторін, бойового застосування видів збройних сил і родів військ, винесенням уроків війни тощо.
Причому досвід, набутий у ході воєнних дій та застосування військ у корейській війні, до цього часу аж ніяк не втратив свого значення. Насамперед його можна творчо використати в сучасних умовах для розвитку теорії воєнного мистецтва, передовсім у питаннях підготовки і проведення операцій, доцільності застосування тих чи інших видів збройних сил та родів військ. Досить повчальним, з огляду на способи підготовки та ведення наступальних, оборонних, десантних і протидесантних операцій (боїв), є врахування специфіки тамтешньої гірсько-лісистої місцевості та приморського клімату і рельєфу, причому за значної переваги однієї сторони над іншою в засобах збройної боротьби. Вивчення воєнно-політичного і суто військового аспектів має також важливе значення при вивченні найбільш дієвих заходів щодо зміцнення національної безпеки та оборони нашої держави, сучасних пріоритетів у військовому будівництві та бойовій підготовці військ, для вироблення практичних рекомендацій в процесі підготовки збройних сил до можливого воєнного протистояння.
Наукове завдання роботи полягає в заповненні тих прогалин, які зумовили, з одного боку, недостатню вивченість воєнного мистецтва у війні в Кореї 1950-1953 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО У ВІЙНІ В КОРЕЇ (1950-1953 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок