Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ НАФТУСЯ НА НЕСПЕЦИФІЧНУ РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ОРГАНІЗМУ ПРИ НЕОПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ (експериментально-клінічне дослідження)

ВПЛИВ МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ НАФТУСЯ НА НЕСПЕЦИФІЧНУ РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ОРГАНІЗМУ ПРИ НЕОПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
ВПЛИВ МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ НАФТУСЯ НА НЕСПЕЦИФІЧНУ РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ОРГАНІЗМУ ПРИ НЕОПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,98 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НДІ МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
На правах рукопису
ХОДАК Олександра Леонтіївна
УДК 605.327.015.4: 616-092.19:616.44-006
ВПЛИВ МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ НАФТУСЯ НА НЕСПЕЦИФІЧНУ РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ОРГАНІЗМУ ПРИ НЕОПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.33 - медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата медичних наук
Одеса - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Івасівка Степан Васильович, Інститут
фізіології імені О.О. Богомольця НАН
України, завідувач відділу
експериментальної бальнеології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Насібуллін Борис Абдуллайович,
Український НДІ медичної реабілітації
та курортології МОЗ України, головний
науковий співробітник відділу фундаментальних
та клініко-діагностичних досліджень;
 
доктор медичних наук, професор
Роздільська Ольга Миколаївна,
Харківська державна медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри фізіотерапії
та курортології.
Провідна установа: Донецький державний медичний університет
ім. М. Горького МОЗ України, кафедра фізіотерапії та ЛФК, м. Донецьк
Захист відбудеться 25 червня 2007 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 41.608.01 при Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, м. Одеса, Лермонтовський пров., 6)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України за адресою: 65014, м. Одеса, Лермонтовський пров., 6.
Автореферат розісланий 24 травня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Г.О. Дмитрієва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В посібниках з курортології вказується, що злоякісні новоутворення будь-якої локалізації є протипоказом для курортного і санаторного лікування (Здравницы профсоюзов СССР.- М.: Профиздат, 1973).
Стосовно хворих після радикального лікування злоякісних пухлин (хірургічного, променевого, комплексного) зазначається, що вони можуть скеровуватись тільки в місцеві санаторії для загальнозміцнюючого лікування при задовільному загальному стані організму.
Однак серед прибулих на санаторно-курортне лікування в Трускавець існує певна кількість людей після радикального лікування онкопатології. Цих людей можна поділити на дві групи: перша група – хворі ще знаходяться під наглядом онколога без рецидивів 5 років і більше, але мають супутні захворювання, лікування яких доцільно здійснювати в санаторно-курортних умовах; друга група - хворі проліковані недавно, але потребують комплексу відновлюючих заходів для компенсації порушених функцій окремих систем і органів, що виникають як в результаті розвитку пухлини, так і в звґязку з проведеним радикальним хірургічним, променевим чи хіміотерапевтичним лікуванням.
Серед онкохворих переважають люди старших вікових груп, які мають різноманітні супутні хронічні хвороби: сечокамґяну, хвороби сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, ендокринно-обмінні порушення, котрі є показами для санаторно-курортного лікування на курорті Трускавець.
Крім того, санаторно-курортне лікування даних груп хворих розцінюється хворим як доказ його виліковності, що є суттєвим з позиції онкологічної деонтології.
Відомо, що пухлинна хвороба є не місцевим процесом, а загальним захворюванням всього організму, яке протікає на фоні зниження як неспецифічної резистентності, так і імунологічної компетентності організму (В.Г Пинчук., 1981; В.А. Воронцов и др., 1984). З цих позицій стратегія лікування онкопатології полягає в ліквідації імунної депресії, підсиленні протипухлинної реакції організму шляхом специфічної імунізації і неспецифічної стимуляції різноманітними біологічними, хімічними і синтетичними стимуляторами (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВПЛИВ МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ НАФТУСЯ НА НЕСПЕЦИФІЧНУ РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ОРГАНІЗМУ ПРИ НЕОПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок