Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОХІДНИХ 2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІНУ

СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОХІДНИХ 2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІНУ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОХІДНИХ 2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,18 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Міністерство охорони здоров’я України
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТАРАН Світлана Григорівна
УДК 547.292:547.831:577.15/.17.07
СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОХІДНИХ
2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІНУ
15.00.02-фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фармацевтичних наук
Харків-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармацевтичної хімії Національного фармацевтичного університету, Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий консультант: доктор хімічних наук, професор
УКРАЇНЕЦЬ Ігор Васильович
Національний фармацевтичний
університет, професор кафедри
фармацевтичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
БОЛОТОВ Валерій Васильович
Національний фармацевтичний
університет, завідувач кафедрою
аналітичної хімії
доктор фармацевтичних наук, професор
ЦУРКАН Олександр Олександрович
Інститут фармакології та токсикології АМН
України, головний науковий співробітник
Державної лабораторії з контролю якості
лікарських засобів
доктор фармацевтичних наук, професор
МАЗУР Іван Антонович
Запорізький медичний університет,
завідувач кафедрою фармацевтичної хімії
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної
освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра
фармацевтичної хімії та фармаконозії
Захист відбудеться “_25” червня_2004 року о 1000_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкинська 53.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера. 4).
Автореферат розісланий “22” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук, професор Л.М. Малоштан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Впровадження в медичну практику нових вітчизняних лікарських засобів, які б могли конкурувати з дорогими імпортними препаратами – одне з важливіших соціальних та економічних завдань фармацевтичної галузі. Ключовим етапом створення оригінальних лікарських препаратів для боротьби з такими поширеними захворюваннями, як патології серцево-судинної системи, щитовидної залози, нервової системи, туберкульоз, запальні процеси та ін., є цілеспрямований синтез біологічно активних речовин з вираженим фармакологічним ефектом та низькою токсичністю.
Аналіз науково-технічної літератури за останні десятиріччя показав, що великі синтетичні можливості в напрямку створення нових ефективних лікарських субстанцій надають гетероциклічні сполуки, зокрема, похідні хіноліну. Хінолінове ядро є структурним фрагментом багатьох синтетичних лікарських засобів (антибактеріальні препарати – фтор-хінолони, нітроксолін, кислота налідиксова; анальгетик – глафенін; бронхолітик – фталма-хін; протималярійні препарати – хіноцид, плаквеніл та багато інших). Науковцями НФаУ запропоновано активні сполуки хінолінової структури з місцевоанестезуючою, анти-тире-оїдною, протимікробною та іншими видами фармакологічної дії. Особливу цікавість викли-кають 2-оксо-4-гідроксипохідні хіноліну, які широко розповсюджені у природі (головним чином у вигляді алкалоїдів), але разом з тим їх біологічна активність практично не вивчена. Тому розробка оригінальних лікарських препаратів – похідних 2-оксо-4-гід-роксихіноліну є актуальним напрямком досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у відповідності до плану науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету з проблеми МОЗ України “Хімічний синтез, виділення та аналіз нових фармакологічно активних речовин, встановлення зв’язку “структура-дія”, створення нових лікарських препаратів” (номер державної реєстрації 0198U007011).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є цілеспрямований синтез та впровадження в практику нових ефективних лікарських речовин на основі 2-оксо-4-гідрокси-хіноліну.
Для досягнення поставленої мети вирішувалися наступні завдання:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОХІДНИХ 2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок