Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічний інструментарій обгрунтування виробництва та споживання продукції екологічного призначення (на прикладі малогабаритних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій)

Економічний інструментарій обгрунтування виробництва та споживання продукції екологічного призначення (на прикладі малогабаритних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій)

Назва:
Економічний інструментарій обгрунтування виробництва та споживання продукції екологічного призначення (на прикладі малогабаритних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,54 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Литвиненко Олексій Семенович
УДК 332.142.6
Економічний інструментарій обгрунтування виробництва та споживання
продукції екологічного призначення
(на прикладі малогабаритних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій)
Спеціальність 08.08.01- Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Суми – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Ілляшенко Сергій Миколайович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Харичков Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України,
відділ економічного регулювання природокористуванням, м. Одеса
кандидат економічних наук, доцент
Карпіщенко Олексій Іванович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри економіки, м. Суми
Провідна установа: Рада вивчення продуктивних сил України НАН України, відділ методології сталого розвитку та екологічної безпеки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться " 21 " листопада 2000 р.о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 у Сумському державному університеті за адресою:
м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий " 20 " жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кислий В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Сучасний рівень виробничих сил та економічних відносин вимагає нових підходів до вирішення протиріч між економічним розвитком і потребами підтримання стану довкілля. Вирішення екологічних проблем шляхом використання очисних споруд поступово вичерпується у провідних країнах світу. Намагання компенсувати екологічну недосконалість виробничих систем за рахунок спеціальних природоохоронних технологій доводить свою неспроможність як з екологічної, так і з економічної точки зору. По-перше, очисне обладнання, маючи високі показники матеріаломісткості та енергоємності, є джерелом забруднення. По-друге, економічні засади реалізації природоохоронної технології будуються на економічно неефективних відносинах між економічними суб'єктами – учасниками виробничо-споживчого процесу. Капіталоємні природоохоронні заходи здебільшого відволікають фінансові та матеріальні ресурси із основного виробництва, знижуючи економічну віддачу виробничих фондів, погіршуючи і без того складну економічну і соціальну ситуацію, в якій перебуває більшість підприємств України. Крім того, цей підхід, який базується головним чином на негативній адміністративній мотивації, не дає можливості максимально застосовувати енергію позитивної економічної мотивації для досягнення екологічних цілей. Таким чином, існує реальна необхідність пошуку інших технологічних і економічних засад, які б давали можливість знаходити компроміс між досягненням соціальних, екологічних та економічних цілей. Такий компроміс неможливий, якщо враховувати тільки систему екологічних заборон та різних санкцій – адміністративних, економічних, правових та ін. В Україні, як і в інших країнах із перехідною економікою, боротьба з екологічною кризою не повинна поглиблювати кризу економічну, тобто поліпшення екологічної ситуації не повинно досягатися за рахунок скорочення обсягів виробництва, зростання безробіття та збільшення товарного дефіциту.
Одним із важливих та ефективних шляхів пом'якшення і стабілізації ситуації, що склалася, є широкомасштабне виробництво таких видів продукції, які б поєднували у собі властивості засобів зменшення екологічного навантаження з можливостями збільшення економічної ефективності у сферах їх використання. Тому виникає об'єктивна необхідність розроблення інструментарію для обґрунтування та стимулювання виробництва такої продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Економічний інструментарій обгрунтування виробництва та споживання продукції екологічного призначення (на прикладі малогабаритних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок