Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНИХ ІНСПЕКТОРІВ МІЛІЦІЇ

Загрузка...

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНИХ ІНСПЕКТОРІВ МІЛІЦІЇ / сторінка 6

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНИХ ІНСПЕКТОРІВ МІЛІЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Третій підрозділ “Правовий статус дільничних інспекторів міліції” присвячено дослідженню структури та особливостей правового статусу дільничних як окремої ланки органів внутрішніх справ.
У дисертації проаналізовано існуючі погляди на зміст правового статусу, зроблено висновок про те, що правовий статус дільничного інспектора складається з ряду елементів, до яких віднесено: порядок призначення на посаду дільничного інспектора міліції, права та обов’язки відповідно до посади, правовий та соціальний захист дільничного інспектора міліції, вимоги до професійних якостей дільничного інспектора, заходи заохочення та відповідальність дільничного інспектора міліції. Дільничний інспектор міліції виконує широке коло обов’язків, що надає підстави для їх класифікації. Це обов’язки щодо: забезпечення особистої безпеки (захист життя, здоров’я і майна громадян від злочинних посягань); охорони громадського порядку і забезпеченню громадської безпеки; попередження і припинення злочинів; надання допомоги громадянам, посадовим особам, підприємств, установ і громадських об’єднань у здійсненні їх прав і законних інтересів; проведення індивідуальної профілактичної роботи. Серед елементів правового статусу в дисертації особлива увага надана тим, правове регулювання яких має бути удосконалено.
Проведений аналіз обов’язків дільничного інспектора міліції показав, що чинним законодавством передбачений такий їх обсяг, на виконання якого дільничний інспектор має витратити 2383 години на рік, тоді як фонд річного робочого часу становить 1844 години. Це означає, що правове регулювання цього статусу потребує суттєвого удосконалення. Права дільничного інспектора міліції досліджені на трьох рівнях: на загальногромадянському, на рівні працівника міліції, на спеціальному рівні (відповідно до посади). Зроблено висновок, що права дільничного інспектора можуть і мають бути розширені за допомогою регулювання як законом, так і відомчими нормативними актами.
У четвертому підрозділі “Правове регулювання адміністративної діяльності дільничних інспекторів міліції” проблема правового регулювання досліджена через механізм правового регулювання, правові засоби, правовий режим. При цьому зазначено, що центральне місце в механізмі правового регулювання діяльності дільничних інспекторів міліції займають норми законів та підзаконних актів. Значення законів у процесі становлення правової держави має постійно зростати, оскільки верховенство закону є її невід’ємною ознакою. Незважаючи на те, що становлення правової держави вимагає розширення сфери регулювання суспільних відносин законом, законодавче регулювання не може охопити всі ці відносини. В необхідності конкретизації норм законів і полягає значення відомчих нормативних актів. Правову основу діяльності органів внутрішніх справ загалом і дільничних інспекторів міліції зокрема становлять також чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Проте в реальному житті норми міжнародно-правових актів у діяльності дільничних інспекторів практично не використовуються.
Правові засоби в роботі розглядаються як інструменти для вирішення конкретних життєвих ситуацій, оптимальні адекватні умови, способи вирішення завдань, які стоять перед суспільством. Іншими словами, це, насамперед, юридичні норми, договори, санкції, заходи заохочення й впливу та ін. Правові засоби забезпечуються регулятивними юридичними нормами, які поділяються на три основні групи: зобов’язуючі, заборонні, уповноважуючі (юридичні дозволи). Проаналізувавши кількісний і якісний склад норм, якими врегульована діяльність дільничних інспекторів міліції, здобувач робить висновок про перевагу зобов’язуючих і забороняючих норм над дозволами. Така ситуація зумовлена імперативним характером адміністративної діяльності дільничних інспекторів міліції і знаходить відображення у правовому режимі.
Правовим режимом в дисертації визнається порядок регулювання, відображений у комплексі правових засобів, які характеризують особливу взаємодію між собою дозволів, заборон, позитивних зобов’язань і створюють особливу спрямованість регулювання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНИХ ІНСПЕКТОРІВ МІЛІЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок