Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЯК ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЯК ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЯК ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,34 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ
УДК 338.246.025.2+339.9
Яворський Аркадій Іванович
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ
ЯК ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 25.00.05 – Галузеве управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник доктор економічних наук, доцент
Янукович Віктор Федорович,
Донецька державна академія управління
Міністерства освіти і науки України
(м. Донецьк), зав. кафедрою інноваційного менеджменту
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Макогон Юрій Володимирович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), зав. кафедрою міжнародної економіки
кандидат економічних наук Ахромкін Євген Михайлович, Головне управління економіки Луганської облдержадміністрації (м. Луганськ), начальник
Провідна установа
Київський національний торгово-економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться "12" березня 2002 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.107.01 Донецької державної академії управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецької державної академії управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163-а.
Автореферат розісланий 11.02.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розвиненість зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) характеризує відкритість економіки, її включеність до загальносвітових економічних процесів. У свою чергу стан, масштаб і структура ЗЕД визначені внутрішнім економічним розвитком тієї чи іншої країни. Поєднання одного з іншим ніде і ніколи не відбувається стихійно. Воно здійснюється під керівництвом і за безпосередньою участю держави.
До сучасного етапу реформування економіки підприємництво усвідомило необхідність сильної держави, оскільки змогло переконатися в тому, що слабка держава – це слабка економіка (і навпаки), її криміналізація, від чого утрачають усі верстви суспільства.
Щодо бізнесу взагалі, зовнішньоекономічному зокрема, інтереси держави суперечливі: тактично в кожен даний момент часу воно зацікавлено брати з бізнесу максимум можливого; стратегічно – воно зацікавлено в стійкому розвитку цих можливостей. Суперечливість інтересів самої держави стосовно суб'єктів підприємницької діяльності доповнюється суперечливістю інтересів держави і бізнесу.
З одного боку, необхідність формування і поповнення валютних резервів – життєво важлива функція держави, пов'язана з вирішенням загальнодержавних задач реструктуризації управління країною й економічної модернізації матеріально-технічної бази, оплати державних боргів і відсотків по них. Однак якщо їй підпорядковано всі інші функції, відбувається пригнічування тих підрозділів економіки, які стають джерелом надходження валютних ресурсів.
З іншого боку, егоїстичні інтереси зовнішньоекономічного підприємництва, не обмежувані державним регулюванням (політикою, законодавством), рано чи пізно приводять до відтоку капіталу з країни в легальній чи нелегальній формі, що суперечить інтересам країни, яка потребує інвестицій. У противагу цьому з розвитком реформ усе більше прискорюється усвідомлення того, що бізнес має соціальну відповідальність, відповідальність за долю країни. З метою розв'язання цих протиріч у науці необхідний пошук механізму збалансованості інтересів, у тому числі й у частині, що відноситься до державного управління зовнішньоекономічною діяльністю, а в практиці – організація конструктивного діалогу влади (на різних рівнях) і бізнесу замість окремих пільг або протидії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЯК ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок