Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ

ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 32:159.9
ВЕСЕЛОВСЬКИЙ Сергій Геннадійович
ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ
Спеціальність 23.00.02 — політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ — 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант:
доктор філологічних наук, професор
ПОЧЕПЦОВ Георгій Георгійович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
БЕБИК Валерій Михайлович,
Міжрегіональна академія управління персоналом, ректор
кандидат історичних наук, доцент
МЕЛЬНИЧЕНКО Віктор Іванович,
Державна Академія управління при Президентові України, докторант кафедри державного управління та менеджменту
Провідна установа:
Національний інститут стратегічних досліджень при Раді національної безпеки і оборони України
Захист відбудеться “ 27 ” жовтня 2000 р. о 15-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці
Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Автореферат розісланий “26” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук В.П. ГОРБАТЕНКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Світове співтовариство в сучасних умовах прямує шляхом формування світової системи нового типу, процеси в якій надзвичайно взаємообумовлені та взаємозалежні. Відбувається поступове зближення країн певних регіонів у політичних, економічних та соціальних аспектах. Оцінюючи ці особливості сучасного розвитку, більшість фахівців висловлює думку, що загалом вони мають позитивно відбитися на розвитку окремих країн. Передусім це стосується європейської інтеграції.
З огляду на це особливої уваги заслуговують чинники, що сприяють інтеграційним процесам. Останнім часом із широкого спектра таких чинників дедалі більший інтерес викликають особливості політичної свідомості людей, зокрема формування загальної для мешканців цього регіону ідентичності, що трактується як визначення індивідом себе в якості члена певної соціальної, національної або політичної групи і ототожнення себе з її нормативними та функціональними характери-стиками.
Небезпідставно чимало зусиль докладається до створення загальної європейської ідентичності для громадян Європи. За даними соціологічного проекту Європейської комісії з інформації, комунікації, культури та аудіовізуальних ЗМІ “Євробарометр”, можна говорити про таку тенденцію: підвищення популярності серед мешканців країн-членів ЄС визначення себе як європейців (європейська ідентичність) через рік-два активізувало товарообмін між європейськими державами та загальне економічне зростання у регіоні. З іншого боку, популяризація більш загальних, ніж національні, ідентичностей певною мірою компенсує дію таких феноменів, як націоналізм, тяжіння до локальних, наприклад, етнорелігійних спільнот тощо. На сьогодні запорукою ефективного розвитку процесів інтеграції і водночас запобігання зростанню національної та етнічної напруженості як похідних від цих процесів є створення та розвиток загальних колективних ідентичностей.
У зв’язку з наведеним вище, актуальність даної роботи полягає у тому, що врахування ідентифікаційних особливостей мешканців України та вивчення можливостей їх формування є фактором, який сприяє органічному входженню української держави у світову політичну та економічну систему, що, у свою чергу, зумовлює гармонійний політичний та економічний розвиток України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок