Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, ОДЕРЖАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРНАРНИХ ФАЗ В СИСТЕМАХ Pb(Hg)-Sb-O

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, ОДЕРЖАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРНАРНИХ ФАЗ В СИСТЕМАХ Pb(Hg)-Sb-O

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, ОДЕРЖАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРНАРНИХ ФАЗ В СИСТЕМАХ Pb(Hg)-Sb-O
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
МИЛЯН ПЕТРО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 546.817’863’865’492:546.5
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, ОДЕРЖАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ
ТЕРНАРНИХ ФАЗ В СИСТЕМАХ Pb(Hg)-Sb-O
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі неорганічної хімії та в НДІ ФХТТ Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Семрад Омелян Омелянович,
Ужгородський національний університет,
доцент кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Неділько Сергій Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри неорганічної хімії
доктор хімічних наук
Гладишевський Роман Євгенович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри неорганічної хімії
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім.І.М.Францевича НАН України, м.Київ, відділ фізико-хімії і технології тугоплавких оксидів
Захист відбудеться “10” січня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул.Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “5” грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради | Яремко З.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Науково-технічний прогрес нерозривно зв’язаний з розвитком матеріалознавства, задачею якого є пошук нових перспективних матеріалів, що володіють цінними фізичними, фізико-хімічними та хімічними властивостями. Особливо важливе місце у вирішенні цих проблем відводиться напівпровідниковим матеріалам.
В останній час дефіцит напівпровідникових матеріалів став особливо відчутним у зв’язку з лавиноподібним розвитком технологічних та конструкторських досягнень по здійсненню нових приладів та пристосувань. З усіх матеріалів особливо цінними є ті, які володіють особливими електрофізичними – діелектричними властивостями. Велика частина їх – це оксиди металів. Науковою основою одержання складних оксидних матеріалів є результати, які отримані при вивченні характеру фізико-хімічної взаємодії в складних системах. Важливо відзначити, що результати досліджень різних авторів в окремих випадках досить суперечливі. Це пов’язано із залежністю властивостей оксидних керамічних матеріалів від умов їх одержання (вихідні речовини, методи синтезу), їх дисперсного стану та впливу середовища.
В літературі існують відомості про тернарні сполуки Pb2Sb2O7 та Hg2Sb2O7. Результати досліджень першої сполуки свідчать про наявність фазового переходу першого роду між полярною та неполярною фазами при 510 К. Сполука Hg2Sb2O7 важко синтезується. Узагальнені дані про системи Pb(Hg)-Sb-O та сполуки, що в них утворюються, в літературі відсутні. Аналіз систем Pb(Hg)-Sb-O із точки зору фізико-хімічного критерію щодо можливості утворення тернарних сполук та часткові літературні дані про фазові діаграми стану систем PbO-Sb2O3 (Sb2O4, Sb2O5) вказує на високу ймовірність реалізації різноманітних за складом проміжних фаз. Тому дослідження характеру фізико-хімічної взаємодії в системах Pb(Hg)-Sb-O, побудова відповідних діаграм стану, розробка технологічних режимів одержання сполук, всебічне дослідження властивостей і виявлення можливостей практичного використання одержаних матеріалів є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота є складовою частиною одного з напрямів науково-дослідної роботи Інституту фізики і хімії твердого тіла при Ужгородському національному університеті та кафедри неорганічної хімії УжНУ по дослідженню складних сегнетоелектричних фаз і проводилася відповідно до планів держбюджетних тем: “Властивості нелінійних середовищ на основі сегнетоелектриків-напівпровідників” ДБ-201, 1994-1996 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, ОДЕРЖАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРНАРНИХ ФАЗ В СИСТЕМАХ Pb(Hg)-Sb-O

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок