Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ ВТОРИННОЇ КОМПОЗИЦІЙНО ЗУМОВЛЕНОЇ НОМІНАЦІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі короткого англомовного оповідання)

ФУНКЦІОНУВАННЯ ВТОРИННОЇ КОМПОЗИЦІЙНО ЗУМОВЛЕНОЇ НОМІНАЦІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі короткого англомовного оповідання)

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ВТОРИННОЇ КОМПОЗИЦІЙНО ЗУМОВЛЕНОЇ НОМІНАЦІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі короткого англомовного оповідання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
МИКИТЮК Ірина Михайлівна
УДК 811. 111’ 42’ 373
ФУНКЦІОНУВАННЯ ВТОРИННОЇ КОМПОЗИЦІЙНО ЗУМОВЛЕНОЇ НОМІНАЦІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ
(на матеріалі короткого англомовного оповідання)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
МИХАЙЛЕНКО Валерій Васильович,
Чернівецький національний університет імені
Юрія Федьковича, завідувач кафедри англійської мови
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
КУСЬКО Катерина Яківна,
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів
Кандидат філологічних наук, доцент
БУНЬ Оксана Андріївна,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, доцент кафедри англійської філології
Провідна установа: | Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, кафедра ділової іноземної мови і перекладу, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “16” квітня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Автореферат розісланий “14” березня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент |
О.А.Шпак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертаційна робота присвячена комплексному вивченню семантичних, прагматичних і лінгвостилістичних особливостей вторинної композиційно зумовленої номінації персонажів у сучасній англомовній художній прозі.
Дослідження явища вторинної номінації як засобу семантичної організації тексту знаходяться на перетині напрямків сучасного мовознавства: теорії номінації, лексичної семантики, лінгвістики тексту, прагматики, стилістики. Концептуальні ідеї у галузі вторинної номінації представлено працями Е.С.Азнаурової, Н.Д.Арутюнової, В.Г.Гака, Г.В.Колшанського, О.С.Кубрякової, В.М.Телії, Г.А.Уфімцевої, W.Sperber, D.Viehweger. З погляду комунікативно-прагматичного підходу до аналізу мовних явищ плідні думки і спостереження містять дослідження І.В.Арнольд, А.Д.Бєлової, О.П.Воробйової, І.Р.Гальперина, О.Л.Каменської, І.М.Колегаєвої, К.Я.Кусько, В.А.Кухаренко, Т.М.Ніколаєвої, Ю.С.Степанова, T.A. van Dijk, G.Gazdar, G.Leech, S.Levinson, H.Vater. У працях цих авторів номінація розглядається у контексті її вживання, проте недостатня увага зосереджується на важливій ознаці вторинної номінації – бути частиною цілого, функціонувати у структурі тексту. З огляду на це, видається актуальним дослідити особливості вторинної номінації персонажів на різних рівнях художнього тексту. Текст короткого оповідання обраний нами як матеріал для аналізу саме тому, що в невеликому за обсягом художньому творі досліджувані композиційні та лінгвостилістичні характеристики вторинних найменувань набувають значної виразності. Аналіз ланцюжка номінацій персонажів у межах цілого тексту уможливлює розгляд проблеми вторинної номінації з позицій, які досі не досліджувались, хоча можуть виявитися науково плідними.
Актуальність дисертації зумовлено загальною тенденцією сучасних наукових пошуків до вивчення мовних одиниць у процесі комунікації з дискурсних аналітичних позицій, зокрема особливостей мовленнєвої взаємодії учасників комунікації в особах автора художнього тексту та читача. Важливим вербальним виявом такої комунікації є авторська та персонажна номінації. Дослідження комунікативних і прагматичних потенцій одиниць вторинної номінації персонажів у різних елементах композиції тексту на локальному та глобальному дискурсних рівнях, зокрема у кількісному аспекті, здійснюється вперше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ВТОРИННОЇ КОМПОЗИЦІЙНО ЗУМОВЛЕНОЇ НОМІНАЦІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі короткого англомовного оповідання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок