Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ ЗА УМОВ СТРУКТУРНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (на прикладі Тернопільської області)

РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ ЗА УМОВ СТРУКТУРНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (на прикладі Тернопільської області)

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ ЗА УМОВ СТРУКТУРНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (на прикладі Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ШЕВЧЕНКО ІННА БОРИСЛАВІВНА
УДК 331.5:332.146(477.84)
РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ ЗА УМОВ СТРУКТУРНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
(на прикладі Тернопільської області)
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Брич Василь Ярославович,
Тернопільська академія народного господарства, доцент.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Бандур Семен Іванович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу регіональних проблем зайнятості та ринку праці;
кандидат економічних наук,
Семів Любов Казимирівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки з питань європейської інтеграції України, відділ проблем гуманітарної політики, людського розвитку і споживчого ринку, м. Київ.
Захист відбудеться 27 червня 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул.. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 27 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим завданням сучасної економічної думки є формування нових підходів до управління розвитком регіональних ринків праці (РРП). В Україні потреба вирішення цього питання ознаменована загальним курсом реформ і визначається Посланням Президента України до Верховної Ради України „Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного і соціального розвитку України на 2002-2011 роки”, Посланням Президента України до Верховної Ради України „Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2002 році”, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України на 2003-2004 роки, ін. Однак про реальні зрушення в зазначеній царині говорити не приходиться. Як доволі динамічне явище, РРП формуються в різних умовах. З одного боку, вони перебувають під тиском глобалізації економіки, проникнення інформаційних і інноваційних технологій в сферу праці, з іншого – територіальних відмінностей ресурсного забезпечення регіонів, особливостей структурної перебудови їх економіки, темпів інституційних перетворень, специфіки мотивації зайнятості та підприємницької активності населення, тощо. Актуальність дослідження проблем управління РРП на сучасному етапі національного державотворення України залишається дуже високою.
Методологічні, методичні і прикладні питання регулювання розвитку регіонального ринку праці вже тривалий час перебувають в полі зору наукових дискусій. В Україні вагомий внесок у розробку визначеної проблематики внесли Бандур С.І., Богиня Д.П., Бондар І.К., Герасимчук В.І., Долішній М.І., Заяць Т.А., Злупко С.М., Качан Є.П., Купалова Г.І., Кравченко І.С., Лібанова Е.М., Лукінов І.І., Онікієнко В.В., Петрова І.Л., Пирожков С.І., Шаленко М.В., Хомра О.У., та інші.
Не зважаючи на розгалужений потік публікацій, що мають місце за матеріалами досліджень проблем регулювання РРП, пропозиції здебільшого ґрунтуються на положеннях макроекономічної теорії. Доволі однобокою залишається сегментація РРП за професіями, структурою працездатного населення, структурою безробітних, недостатньо уваги приділяється їх взаємодії з ринками товарів та послуг, капіталу, інформації, досягнень науково-технічного прогресу, тощо. Цими обставинами пояснюється вибір теми дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ ЗА УМОВ СТРУКТУРНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (на прикладі Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок