Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДВЕНТИВНА ФЛОРА м.ЧЕРНІВЦІВ

АДВЕНТИВНА ФЛОРА м.ЧЕРНІВЦІВ

Назва:
АДВЕНТИВНА ФЛОРА м.ЧЕРНІВЦІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М.М.ГРИШКА
ХЛИСТУН НЕОНІЛА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 504.054 (477.85)
АДВЕНТИВНА ФЛОРА м.ЧЕРНІВЦІВ
03.00.05 - ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Чернівецькому факультеті Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки впродовж 1998-2004 рр.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Чопик Володимир Іванович
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка,
завідувач кафедри екології Міжнародного університету розвитку людини “Україна”
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Протопопова Віра Вікторівна
провідний науковий співробітник
Інститут ботаніки ім М.Г.Холодного НАН України
кандидат біологічних наук, професор
Морозюк Світлана Сергіївна
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І.Я.Франка,
кафедра ботаніки
Захист дисертації відбудеться “ 16 ”__червня__ 2006 р._о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою : 01014, м.Київ, вул.Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул.Тімірязєвська, 1.
Автореферат розісланий “__15”___травня_2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Н.І. Джуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Антропогенна діяльність призводить до знищення рослинного покриву Землі і порушує динамічну рівновагу планети. Одночасно із збідненням, уніфікацією регіональних флор інтенсивно відбувається вторгнення сторонніх (адвентивних) видів, які найчастіше натуралізуються у порушених екотопах. Саме адвенти є невід’ємним компонентом флори міст і їх дослідження з метою прогнозу змін, моделювання розвитку та оптимізації рослинного блоку урбоекосистеми є надзвичайно актуальними. У теперішній час вивчення адвентивних видів необхідне згідно з вимогами Конвенції про збереження біорізноманіття (Rio de Janeiro, 1992), Конвенції ООН з проблеми неаборигенних видів (UN/Norway Conference on Alien Species, Trondheim, 1996), Міжнародного форуму з екологічних проблем фітоінвазій (4 th International Conference on Ecology of Invasione of Alien Plants, Berlin, Germany, 1997) та відповідної міжнародної стратегії (Global Strategy on Invasive Alian Spesies Montreal, 2001).
В Україні дослідження адвентивних видів проводились у контексті досліджень флори міст, таких як Київ (Мосякін, 1990), Херсон (Мойсієнко, 1999), Миколаїв (Мельник, 2001), припортових міст північно-західного Причорномор’я (Васильєва-Немерцалова, 1996). Узагальнено відомості про адвентивні рослини степу та лісостепу та про адвентивний елемент синантропної флори України Протопоповою В.В. (Протопопова, 1973, 1991).
Розташування Чернівців на південному заході України, м’якість температурних умов, ґрунтовий покрив, кліматичний режим, на який впливає близькість Карпат, зумовили розвиток специфічної флори. Територія міста Чернівців розміщена на стику двох фізико-географічних областей, які відносяться до різних ландшафтних країн. Річка Прут розділяє місто на 2 частини: північну, що відноситься до природної області Прут-Дністровського лісостепового межиріччя, яке належить до Східно-Європейської рівнини і південну, природну область лісо-лучного Прикарпаття, що уже відноситься до фізико-географічної країни Українських Карпат. Разом з тим місто лежить на перехресті торгівельних шляхів і пов’язане залізничними і шосейними дорогами не тільки з прилеглими територіями, але і з багатьма великими промисловими центрами Південно-Західного економічного району, з Молдавією і Румунією.
До початку наших досліджень аналіз адвентивної флори міста Чернівці за всю історію його існування не проводився, деякі фрагментарні дані про виявлення певного виду у Чернівцях можна знайти у Гербіха та інших дослідників, які досліджували флору Буковини (Herbich, 1858; Knapp, 1872; Koctuba, 1898).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АДВЕНТИВНА ФЛОРА м.ЧЕРНІВЦІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок