Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ І ЗАСОБИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗБЕРІГАННЯ, ОБРОБКИ ТА ВВОДУ ГРАФІЧНОКОДОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

МЕТОДИ І ЗАСОБИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗБЕРІГАННЯ, ОБРОБКИ ТА ВВОДУ ГРАФІЧНОКОДОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
МЕТОДИ І ЗАСОБИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗБЕРІГАННЯ, ОБРОБКИ ТА ВВОДУ ГРАФІЧНОКОДОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,06 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”
Дичка Іван Андрійович
УДК 681.3
МЕТОДИ І ЗАСОБИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗБЕРІГАННЯ, ОБРОБКИ
ТА ВВОДУ ГРАФІЧНОКОДОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант- доктор технічних наук, професор
Тарасенко Володимир Петрович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, заслужений винахідник України
Боюн Віталій Петрович,
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, завідувач відділу керуючих машин і систем,
доктор технічних наук, професор
Бузовський Олег Володимирович,
Національний технічний університет України “Київський
політехнічний інститут”, професор кафедри обчислювальної техніки,
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Мохор Володимир Володимирович,
Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України, завідувач відділу спеціалізованих засобів моделювання.

Провідна установа: Інститут проблем реєстрації інформації НАН України,
відділ спеціалізованих засобів моделювання.
Захист відбудеться “_17_”___травня___2004 р. о _14:00_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.02 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корп. 18, ауд. 306.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, вченому секретарю НТУУ “КПІ”.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “_15_”_квітня__2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Орлова М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Одним із напрямів підвищення швидкості, надійності та ефективності вводу інформації в ЕОМ є графічне кодування інформації.
Графічне кодування – це спосіб подання та зберігання інформації із застосуванням дискретних графічних форм. Особливої уваги заслуговує графічне кодування, що використовує прості (елементарні) графічні форми: круг, квадрат, прямокутник, штрих (прямий, косий (з нахилом вліво-вправо), многокутник (наприклад, шести-, восьмикутник) тощо. Метою графічного кодування є автоматичне введення в обчислювальну систему великих обсягів інформації із застосуванням нескладних та недорогих технічних засобів.
Графічне кодування передбачає оптичний спосіб зчитування інформації, у тому числі й на відстані.
Графічнокодована інформація конструктивно та візуально подається у вигляді графічного коду. Графічний код (ГК) – це одно- або двомірний масив дискретних різнокольорових графічних елементів, оформлених як єдине ціле. Конструктивне оформлення такого масиву називатимемо графічнокодовою позначкою (ГК-позначкою).
У ГК інформація подається комбінаціями (поєднанням) елементів з різним забарвленням.
Якщо елементарними графічними формами є прямокутник або штрих, а кількість кольорів, використовуваних для їх забарвлення, – два (зазвичай чорний та білий), то такі графічні коди називають штриховими кодами. Штриховий код є окремим випадком графічного коду.
Аналіз відомих графічних кодів, зокрема штрихових, як засобу зберігання інформації з метою автоматичного введення даних в обчислювальну систему свідчить про те, що в графічнокодованому вигляді зберігаються невеликі обсяги інформації. У переважній більшості випадків інформація, що зберігається у вигляді ГК, є лише ключем доступу до більш повної інформації про об’єкт, яка зберігається (у файлі або базі даних) окремо від об’єкта, а внаслідок використання лише двох кольорів – як правило, чорного та білого – існуючі ГК мають низьку інформаційну щільність, що не дозволяє на заданій площі носія зберігати необхідні обсяги інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: МЕТОДИ І ЗАСОБИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗБЕРІГАННЯ, ОБРОБКИ ТА ВВОДУ ГРАФІЧНОКОДОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок