Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСКОРДОННЕ ЗЛИТТЯ І ПОГЛИНАННЯ ЯК СУЧАСНА РИСА ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ТРАНСКОРДОННЕ ЗЛИТТЯ І ПОГЛИНАННЯ ЯК СУЧАСНА РИСА ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ТРАНСКОРДОННЕ ЗЛИТТЯ І ПОГЛИНАННЯ ЯК СУЧАСНА РИСА ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,54 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЕТОКОВА ОЛЕНА В’ЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 334.758 + 339.972
ТРАНСКОРДОННЕ ЗЛИТТЯ І ПОГЛИНАННЯ ЯК СУЧАСНА РИСА
ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ -- 2003
Дисертацією є рукопис.

Дисертаційна робота виконана на кафедрі міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник Доктор економічних наук, професор
Рогач Олександр Ігорович,
завідувач кафедри міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин
Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти Доктор економічних наук, професор
Румянцев Анатолій Павлович,
професор кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та маркетингу
Міжнародного інституту ринкових відносин і підприємництва
Кандидат економічних наук
Кияк Андрій Тарасович,
начальник Управління розвитку банківського сектору групи економічних радників Голови Національного банку України
Провідна установа Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ міжнародних валютно-фінансових відносин, м. Київ
Захист відбудеться “24” листопада 2003 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий “23” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук Л.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Протягом 1950-1980 рр. двадцятого століття транснаціоналізація світової економіки, тобто поширення міжнародного виробництва в результаті закордонних інвестицій транснаціональних компаній (ТНК), проявлялась переважно у формі інвестування компаніями в створення нових активів за кордоном. І тільки з кінця 80-х рр. XX ст. набула поширення риса, яка домінує в потоках прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у даний час, це придбання компаній за кордоном або об’єднання з іноземними фірмами на основі участі в капіталі, що має назву транскордонне злиття і поглинання (ЗіП). Істотних масштабів дане явище сягнуло у другій половині 90-х рр. XX ст., коли його обсяги становили до 80% світових потоків ПІІ, а сукупна річна вартість складала близько 2-3% світового валового внутрішнього продукту.
Феномен корпоративного злиття і поглинання відомий вже понад століття. Існує величезна маса наукової і прикладної літератури з цього питання, однак, такому його виду, як транскордонне ЗіП, тобто угодам за участю компаній з різних країн, приділялась незначна увага. Через свою відносну новизну такі угоди про ЗіП досліджені недостатньо і не мають належного теоретичного обґрунтування. Це пояснюється, зокрема, тим, що глобальний цикл транскордонного злиття і поглинання кінця ХХ ст. є першим вагомим проявом даного явища у світовому масштабі, протягом вказаного періоду процес консолідації між компаніями з різних країн одночасно спостерігався в переважній більшості галузей і в багатьох регіонах світу. Таким чином, недостатній ступінь розробленості теоретичної бази для дослідження транскордонного ЗіП обумовлений його новизною як явища масового та глобального.
Серед наукових праць, присвячених проблемі транскордонного злиття і поглинання, можна назвати дослідження таких іноземних вчених: Вестона Ф., Гогхема П., Кутца Е., Мюллера Д., Піккерінга Д., Равенcкрафта К., Хіггінса Р., Холла П., Шелла С., Шерера Ф., які розглядають ЗіП з точки зору ефективності угод і їх наслідків для компаній; Бріттана Л., Глена Г., Росса Д., Сінгха А., Траутвайна Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТРАНСКОРДОННЕ ЗЛИТТЯ І ПОГЛИНАННЯ ЯК СУЧАСНА РИСА ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок