Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація і діяльність органів прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 – 1939 рр.)

Організація і діяльність органів прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 – 1939 рр.)

Назва:
Організація і діяльність органів прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 – 1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
На правах рукопису
ШЕВЧУК Іван Іванович
УДК 347.96
Організація і діяльність органів прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 – 1939 рр.)
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Науковий керівник –
кандидат юридичних наук,
доцент
Музика І.В.
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історико-правових досліджень Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
МУЗИКА Ірина Володимирівна
Інститут держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
старший науковий співробітник
відділу історико-правових досліджень
Офіційні опоненти: доктора юридичних наук, доцент
МАКАРЧУК Володимир Степанович
Львівський державний університет
внутрішніх справ, професор кафедри
теорії та історії держави і права,
начальник факультету з підготовки слідчих
кандидата юридичних наук, доцент
ОКІПНЮК Володимир Тарасович
Національна академія Служби безпеки
України (м. Київ), заступник начальника
кафедри теорії та історії держави і права
Захист відбудеться 22 лютого 2008 р. о 17.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ-1, вул.. Трьохвятительстка, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 18 січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тарахонич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Розвиток сучасної вітчизняної юридичної науки зумовлює підвищення інтересу вчених до проблематики генезису державницьких традицій на території України. Зокрема, останніми роками зріс інтерес до історії державно-правових інститутів Польщі – стратегічного партнера України. Протягом тривалих періодів історії західноукраїнські та польські землі перебували у складі однієї держави, що багато у чому зумовило спорідненість процесів становлення і розвитку системи органів державної влади і, зокрема, інституту прокуратури.
В історії української та польської державності роль та значення прокуратури, як специфічної правоохоронної системи, покликаної забезпечити соціально необхідні результати діяльності певного державно-політичного режиму, дістали досить неоднозначну, а інколи і упереджену оцінку. Зокрема, завдяки суперечливій ролі, яку відіграли органи прокуратури в еволюції державного механізму у період зміцнення тоталітарних режимів у країнах Східної Європи у 30-ті роки ХХ століття, склалися негативні уявлення про органи прокуратури загалом як наче б-то „атрибут” волюнтаристських та патерналістських держав. Тому об‘єктивна оцінка діяльності цієї державної інституції сприятиме виробленню концептуально правильних підходів до вирішення проблеми зміцнення правового статусу сучасної прокуратури та визначення її місця і ролі у правоохоронній системі демократичної правової держави.
Актуальність дослідження посилюється також наявністю прогалин у висвітленні специфіки становлення та еволюції органів прокуратури Республіки Польща в 1919-1939 рр. у науковій літературі. Сучасна і попередня радянська та польська історіографія розглядали лише фрагментарно деякі питання організації та діяльності органів прокуратури на Східній Галичині у зазначений період в контексті інших самостійних наукових проблем.
Хронологічно дослідження обмежено періодом перебування Східної Галичини у складі Республіки Польща, т. зв. Другої Речіпосполитої.
Автор свідомо відмовився від порівняння досвіду організації і діяльності Прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини і прокуратури Радянської України, який мав помітну специфіку, зумовлену впливом російської державницької традиції та радянської ідеології, і вже знайшов достатнє висвітлення у науковій літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Організація і діяльність органів прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 – 1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок