Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСПОРТНІ ТА НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ІОННИХ РІДКИХ КРИСТАЛІВ МЕТАЛ-АЛКАНОАТІВ

ТРАНСПОРТНІ ТА НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ІОННИХ РІДКИХ КРИСТАЛІВ МЕТАЛ-АЛКАНОАТІВ

Назва:
ТРАНСПОРТНІ ТА НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ІОННИХ РІДКИХ КРИСТАЛІВ МЕТАЛ-АЛКАНОАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ГАРБОВСЬКИЙ ЮРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 532.783
ТРАНСПОРТНІ ТА НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ІОННИХ РІДКИХ КРИСТАЛІВ МЕТАЛ-АЛКАНОАТІВ
01.04.15 - фізика молекулярних та рідких кристалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Клімушева Гертруда Василівна,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу фізики кристалів
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Решетняк Віктор Юрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, м. Київ,
професор кафедри теоретичної фізики
доктор технічних наук, професор,
Сорокін Віктор Михайлович,
Інститут фізики напівпровідників
ім. В. Є. Лашкарьова НАН України, м. Київ,
завідувач відділу
Захист дисертації відбудеться _22 листопада_ 2007 р. о _14 іє_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.159.01 при Інституті фізики НАН України (03680, м. Київ, проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізики НАН України
Автореферат розіслано ___19 жовтня______ 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради О. О. Чумак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок поєднання властивостей рідини та твердого тіла рідкі кристали (РК) широко використовуються як багатофункціональні матеріали. Окрім традиційної галузі використання - дисплейних технологій, рідкокристалічні матеріали знаходять застосування в неруйнівних методах контролю поверхонь, для візуалізації фізичних полів, в нанотехнологіях (синтез наночастинок заданої форми та розміру в РК-матрицях), як матеріали для оптоелектроніки, лазерної техніки, фотоніки та голографічного запису.
Звичайно, для розширення функціональних можливостей, використовуються не лише індивідуальні РК, але й композитні матеріали на їх основі. В останні роки намітилась тенденція до вивчення нетрадиційних класів РК (іонні РК, магнітні РК, амфотропні РК, неорганічні РК, хромоніки тощо), оскільки зазвичай вони мають багато специфічних фізичних властивостей. Роботи з досліджень фізичних властивостей нетрадиційних класів рідких кристалів суттєво розширюють коло фундаментальних знань про РК та відкривають нові можливості їх практичного використання.
В окрему групу нетрадиційних РК виділяються іонні рідкі кристали. Іонні рідкі кристали (ІРК) складаються з протилежно заряджених іонів. На даний момент одним з найчисельніших класів хімічних сполук, що здатні утворювати ІРК, є алканоати металів. Окрім термотропних та ліотропних ІРК, алканоати металів можуть утворювати ізотропні та анізотропні стекла, Блоджет-Ленгмюрівські плівки, монокристали, пластичні кристали та іонні розчини. Така різноманітність типів конденсованих фаз, в яких можуть перебувати алканоати металів, роблять їх перспективними середовищами для створення нових композитів, зокрема, для голографічного запису та фотоніки. Однак роботи зі створення композитних нелінійно-оптичних матеріалів для голографічного запису на основі ІРК метал-алканоатів не проводились. Тому актуальними є роботи, що передбачають як отримання нових знань щодо фізичних властивостей нетрадиційного класу РК - ІРК алканоатів металів, так і розробку на їх основі нових композитів для голографічного запису та дослідження їх основних транспортних та нелінійно-оптичних характеристик.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконувалась в Інституті фізики НАН України в межах держбюджетної теми “Вивчення структури та нелінійно-оптичних процесів в іонних метал-органічних рідких кристалах” 2004-2006 р., номер теми № 1.4.1. B/110, номер держреєстрації № 0104U000682. У виконанні наведеної вище науково-дослідної роботи здобувач брав участь як аспірант.
Мета і задачі дослідження.
Мета роботи: створення нових композитів на основі іонних рідких кристалів та іонних смектичних стекол метал-алканоатів з барвниками, виявлення специфіки їх транспортних та нелінійно-оптичних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТРАНСПОРТНІ ТА НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ІОННИХ РІДКИХ КРИСТАЛІВ МЕТАЛ-АЛКАНОАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок