Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОСОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СИБЛІНГІВ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ

ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОСОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СИБЛІНГІВ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОСОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СИБЛІНГІВ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Миколайчук (Карпа) Мар’яна Ігорівна
УДК 159.[922.7: 924.7]
ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОСОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СИБЛІНГІВ
ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ
Спеціальність 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Львівському національному університеті
імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Католик Галина Вікторівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, МОН України,
доцент кафедри психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, завідувач лабораторії психології особистості імені П.Р.Чамати
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Ілляшенко Тамара Дмитрівна,
Український науково-методичний центр
практичної психології і соціальної роботи АПН України, провідний науковий співробітник
Захист відбудеться “24 ” жовтня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С.Костюка АПН України (01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2).
Автореферат розіслано “22” вересня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасних умовах політичних та суспільних перетворень, що впливають на порушення сімейної стабільності, особливо актуальною постає проблема становлення особистості в сім’ї, що переживає значні психоемоційні труднощі, потрапляє в екстремальні умови існування. Саме до таких екстремальних, психотравмуючих умов відносять народження дитини зі значними вадами розвитку. Згідно зі статистичними даними Міністерства охорони здоров’я України з кожним роком зростає кількість сімей, в яких народжуються діти з перинатальною патологією. За останні десять років в Україні у п’ять разів збільшилась кількість дітей з вадами розвитку, серед яких найбільше дітей з ураженням ЦНС. На сьогодні в Україні налічують понад 160 тисяч дітей-інвалідів. Щороку кількість таких дітей збільшується на 5-6 тисяч.
Народження дитини з психофізичними вадами (надалі дитина з ПФВ) створює психотравмуючу ситуацію і має значний вплив не лише на батьків, а й на інших дітей в сім’ї, їхню емоційну, мотиваційну, особистісну сферу. На жаль, цю проблему науковці радянського періоду, вітчизняні психологи чи педагоги детально не розглядали. Існують дослідження впливу сиблінгових взаємин на набуття дитиною первинного досвіду спілкування, інтелектуальний розвиток, креативність, соціальну адаптацію, самоставлення, життєве самовизначення (А.Адлер, М.І.Алексєєва, М.Баледа, І.Ф.Дементьєва, І.А.Дідук, В.М.Дружинін, Т.І.Думітрашку, Р.Зайонц, О.Л.Кононко, М.Р.Кошонова, Р.Мей, Л.М.Сазонова, Є.Стотленд, Й.Рембовський, М.Рунко, В.Томан, L.Bond, Е.Gibs, D.Teti). Також досліджено вплив народження дитини з вадами на психоемоційний стан та адаптацію батьків (Н.Бастун, Р.Кравченко, А.Кравцова, А.Кукурудза, К.Островська, М.Радченко, М.Сварник, М.Batshaw, H.Borzyszkowska, М.Коscielska, D.Lobato). Проте ці дані не дають відповіді на питання: як народження неповносправної дитини та взаємини з такою дитиною в сім’ї впливає на її здорових сиблінгів.
Актуальність дослідження розвитку особистості в умовах несприятливого сімейного середовища, під впливом взаємин з неповносправним сиблінгом, зумовлено необхідністю вчасної діагностики, профілактики та корекції порушень психосоціального розвитку сиблінгів дітей з ПФВ. Особливої важливості тема даного дисертаційного дослідження набуває в контексті становлення вітчизняної системи реабілітації дітей з фізичними та розумовими вадами, яка ґрунтується на сімейноцентрованому підході.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОСОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СИБЛІНГІВ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок