Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДЗЕМНОГО ВІДПРАЦЮВАННЯ ПОКЛАДІВ СУПУТНЬОЇ МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ В УМОВАХ КРИВОРІЗЬКОГО БАСЕЙНУ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДЗЕМНОГО ВІДПРАЦЮВАННЯ ПОКЛАДІВ СУПУТНЬОЇ МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ В УМОВАХ КРИВОРІЗЬКОГО БАСЕЙНУ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДЗЕМНОГО ВІДПРАЦЮВАННЯ ПОКЛАДІВ СУПУТНЬОЇ МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ В УМОВАХ КРИВОРІЗЬКОГО БАСЕЙНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,09 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Логачов Євгеній Іванович
УДК 622.272.6
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДЗЕМНОГО ВІДПРАЦЮВАННЯ ПОКЛАДІВ СУПУТНЬОЇ МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ В УМОВАХ КРИВОРІЗЬКОГО БАСЕЙНУ
Спеціальність: 05.15.02 - підземна розробка родовищ
корисних копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Кривий Ріг - 2006


Дисертація є рукописом.
Роботу виконано на кафедрі підземної розробки родовищ корисних копалин Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Кривий Ріг).
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор
Капленко Юрій Петрович,
завідувач кафедри підземної розробки родовищ корисних копалин,
заслужений діяч науки і техніки України,
Криворізький технічний університет.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Усаченко Борис Миронович,
завідувач відділу механіки гірських порід,
Інститут геотехнічної механіки
Національної академії наук України (м. Дніпропетровськ);
доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Цариковський Володимир Валентинович,
завідувач відділу підземних гірничих робіт і геомеханіки,
Державне підприємство НДГРІ (м. Кривий Ріг);
доктор технічних наук, професор
Касьян Микола Миколайович,
завідувач кафедри розробки родовищ
корисних копалин, Донецький національний
технічний університет (м. Донецьк).
Провідна установа - Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, кафедра підземної розробки родовищ (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться ''9'' листопада 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 при Криворізькому технічному університеті за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий ''6'' жовтня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук О.М.Голишев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підземні гірничі роботи в Криворізькому басейні наближаються до рівня граничної глибини підйому (перша ступінь розкриття). Для переходу на багатоступінчастий підйом (комбіновані схеми розкриття) необхідні значні інвестиції, а також час на модернізацію і технічне переоснащення комплексів підйому, вентиляції і водовідливу. Протягом цього періоду з метою підтримки виробничих потужностей, раціонального використання матеріальних, трудових і сировинних ресурсів шахти доцільно крім видобутку запасів залізної руди, що залишилися (втрачені руди, запаси в охоронних ціликах), відпрацьовувати супутню мінеральну сировину. В якості такої для промисловості України, а також країн ближнього і далекого зарубіжжя, може виступати тальковий сланець, доломітизований вапняк, діабазова сировина, краскові руди і ряд інших корисних копалин.
Тальковий сланець є мінеральною сировиною, попит на видобуток і переробку якої існує з боку кількох підприємств України. Селективна розробка сланцевмістних порід підземним способом забезпечує вилучення сировини більш високої якості з наступним одержанням при переробці титану, ванадію, хрому і нікелю, що дає можливість експорту даної сировини. Однак сучасні умови ведення очисних робіт при видобутку залізної руди, широкий діапазон гірничо-геологічних умов залягання супутньої мінеральної сировини, нестійкість масиву, тріщинуватість, висока рухливість і схильність до самообвалення, вкрай ускладнюють її видобуток традиційними технологіями. У цих умовах удосконалення технології відпрацювання тріщинуватих масивів супутньої мінеральної сировини необхідно здійснювати в напрямку, що забезпечує стійкість гірничих виробок і комунікацій, розташованих на верхніх горизонтах. Виконання даних вимог можливо у разі відпрацювання цієї сировини в існуючих зонах зсуву та обвалення. При цьому зниження собівартості видобутку і поліпшення показників вилучення є найважливішими чинниками, що визначають в цілому ефективність комплексного і раціонального використання надр Криворізького басейну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДЗЕМНОГО ВІДПРАЦЮВАННЯ ПОКЛАДІВ СУПУТНЬОЇ МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ В УМОВАХ КРИВОРІЗЬКОГО БАСЕЙНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок