Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діагностика стану економіки в системі стабілізаційної політики держави

Діагностика стану економіки в системі стабілізаційної політики держави

Назва:
Діагностика стану економіки в системі стабілізаційної політики держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний економічний університет
 
Горшкова Наталя Іванівна
УДК 330.341
 
Діагностика стану економіки в системі
стабілізаційної політики держави
 
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування
і регулювання економікою
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі макроекономіки та державного управління Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник | кандидат економічних наук, доцент
Пухтаєвич Галина Олексіївна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри макроекономіки та державного управління
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Беседін Василь Федорович,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, заступник директора
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Бабич Людмила Миколаївна,
Вищий Навчальний Заклад “Національна академія управління” Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри фінансів та банківської справи
Провідна установа | Інститут економічного прогнозування
НАН України,
відділ моделювання та короткострокового
прогнозування, м. Київ
Захист відбудеться “28” травня 2004 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 201 .
Автореферат розісланий “28“ квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах започаткування економічного зростання після глибокої і тривалої кризи найважливішим завданням економічної політики є забезпечення стабільності та поступальної динаміки економічного розвитку. Вразлива до дії різних зовнішніх і внутрішніх чинників трансформаційна економіка потребує застосування упереджувальних механізмів виявлення дестабілізаційних процесів, оскільки простий прогноз-передбачення динаміки ВВП, прийнятний для розвинутих економік, для перехідної економіки є необхідним, але не достатнім. Ефективнішою може бути система діагностики розвитку економіки, в якій прогноз поєднується з оперативним виявленням та ідентифікацією дестабілізаційних процесів, розробкою заходів щодо попередження порушення рівноваги в економіці чи пом'якшення її наслідків. Застосування такої системи в практиці державного управління сприятиме поліпшенню методичного забезпечення державного менеджменту, підвищенню ефективності стабілізаційної політики.
У світовій практиці аналізу та прогнозування розвитку економіки вже з 30-х років минулого століття проводяться розробки і публікації випереджаючих індикаторів для США; у 80-ті роки в рамках ОЕСР розроблено такі показники для ряду країн Європи й Азії, окремі показники (індекс ділової активності, індекс споживчих настроїв) розроблялися в Росії та Україні. В економічній науці спроби розробки методів економічного аналізу та прогнозування, що базуються на використанні упереджуючих індикаторів, пов'язані з іменами ряду російських вчених – В.Попова, А.Давидова, А.Френкеля, А.Іванова, Г.Остапковича, С.Смирнова, а також українських – І.Крючкової, Т.Бурлай та інших. Водночас проблема розробки цілісної системи діагностики стану економіки, доведеної до рівня, необхідного для практичної реалізації, ще не знайшла остаточного вирішення. Це ускладнює процес вироблення стабілізаційної політики за умов непередбачуваності багатьох викривлень в економічних процесах при зміні парадигми економічного розвитку, зокрема при підготовці вступу України до Європейського Союзу.
Актуальність дослідження та наявність великої кількості нерозв’язаних теоретичних та практичних проблем, що стосуються діагностики стану економіки на сучасному етапі проведення стабілізаційної політики, обумовили мету, завдання і предмет дослідження, його структуру та коло питань, які розглядаються в даній дисертаційній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Діагностика стану економіки в системі стабілізаційної політики держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок