Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ У ДІТЕЙ

ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ У ДІТЕЙ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,24 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
Попелюк Наталія Олександрівна
УДК 616.33/.342-022.7-053.2-085
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ У ДІТЕЙ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
НЕЧИТАЙЛО Юрій Миколайович,
Буковинський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики
дитячих хвороб.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Банадига Наталія Василівна, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти;
заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Бєлоусов Юрій Володимирович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри педіатричної гастроентерології та нутриціології.
Провідна установа: Харківський НДІ охорони здоров’я дітей та підлітків МОЗ України
Захист відбудеться 7 червня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.02 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного універ-ситету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8).
Автореферат розісланий 4 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент Павлишин Г.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Численні дослідження останніх років наголошують на прогресуючому погіршенні стану здоров’я дитячого населення.
Захворювання органів травлення посідають одне з перших місць у структурі дитячої соматичної патології. Їх поширеність серед дитячого населення України продовжує зростати, склавши у 2001 році понад 112 ‰, а частота перевищує 100 на 1000 дітей, при цьому квота хронічних уражень гастродуоденальної зони складає до 75,0(М.Ф.Денисова, Н.М.Мягка, 2000; О.М.Лук’янова, 2002; Ю.В.Бєлоусов, Н.В.Павленко, ). Біологічне і медико-соціальне значення цієї проблеми визначається також тим, що у більше половини випадків витоки хронічної гастродуоденальної патології знаходяться в дитячому та юнацькому віці, формуючи тяжку психосоматичну гастропатологію у дорослих, що призводить до інвалідизації значної частини населення (Баранська К.К., Івашкін В.Т., 2002; Бєлоусов Ю.В., Павленко Н.В., 2004). За останні роки спостерігається значне “омолодження” гастродуоденальної патології, збільшення частоти деструктивних та атрофічних процесів, тривалості, рецидивування перебігу з тенденцією до швидкого прогресування морфологічних змін Бєлоусов Ю.В., 2004; Денисова М.Ф., 2004; Бєлих Н.О., Єршова І.Б., Тіщенко Н.Е., 2004). Застосування активного медикаментозного лікування, навіть у дитячому віці, не зменшує ризику виникнення загострення з припиненням прийому ліків. Відсутність значної ефективності у лікуванні деяких форм хронічного гастродуоденіту та виразкової хвороби свідчить про необхідність пошуку нових шляхів щодо терапії цих захворювань (Хомерики С. Г., 2004, Циммерман Я.С., 2005). Це обґрунтовує необхідність до більш раннього використання фізичних факторів, які здатні позитивно вплинути на найважливіші ланки патогенезу при захворюваннях гастродуоденальної зони та пошуку нових методів їх застосування. З цієї точки зору, вивчення ланок гомеостазу, зокрема тих, що пов’язані зі станом слизового бар’єру шлунка, механізмів його регуляції і особливостей клінічного перебігу захворювань гастродуоденальної зони у дітей є актуальною і своєчасною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно плану науково-дослідних робіт Буковинського державного медичного університету і є фрагментом наукової роботи кафедри пропедевтики дитячих хвороб на тему: “Формування валеологічної концепції та нормативно-стандартної бази визначення стану здоров’я дітей, розробка скринінгово-прогностичних методів його оцінки та заходів первинної профілактики окремих порушень”, номер державної реєстрації 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок