Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурно-стилістична та лексико-семантична організація щоденникових текстів Л.М. Толстого

Структурно-стилістична та лексико-семантична організація щоденникових текстів Л.М. Толстого

Назва:
Структурно-стилістична та лексико-семантична організація щоденникових текстів Л.М. Толстого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Приймак Алла Миколаївна
УДК 81:82 – 6 Тол 1/7. 08
Структурно-стилістична та лексико-семантична
організація щоденникових текстів Л.М. Толстого
Спеціальність 10.02.02 — російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської мови Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Іванова Людмила Петрівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри російської мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Молотаєва Наталія Віталіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри російської мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Сахарова Ольга Вікторівна,
Київський славістичний університет,
доцент кафедри української мови.
Провідна установа: Черкаський державний університет
імені Богдана Хмельницького,
кафедра загального та російського мовознавства,
Міністерство освіти і науки України, м.Черкаси.
Захист відбудеться 25 червня 2002р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 21 травня 2002 року.
Учений секретар
спеціалізованої
вченої ради Н.П. Гальона
Загальна характеристика роботи
Сучасна лінгвістика тексту здійснює такий підхід до об’єкту свого дослідження, який забезпечує вирішення проблем логічності тексту, його стилю, психологічної інтерпретації, а також пресупозиції, фонових та енциклопедичних знань як допоміжних факторів його сприйняття.
Пропонуючи різні підходи до тексту, вітчизняні та зарубіжні мовознавці Н.Д. Арутюнова, М.Я. Блох, В.О. Бухбіндер, І.Р. Гальперін, К. Гаузенблас, С.І. Гіндін, Т.ван Дейк, Т.М. Дрідзе, Г.О. Золотова, В. Кінч, Г.В. Колшанський, В.А. Кухаренко, О.О. Леонт’єв, О.І. Москальська, Л.Н. Мурзін, О.І. Новіков, Ч. Петефі, Х. Різер, Є.Д. Розанов, Р. Харвег та інші здійснили вагомий внесок у розробку теорії тексту, його категоріального апарату. Їх попередники – основоположники теорії тексту О.М. Пєшковський, О.О. Потебня, Ш. Баллі, Л.В. Щерба, В.В. Виноградов, Г.О. Винокур, В. Матезіус—підходили до цього феномену не як до одиниці комунікативної системи, а через вивчення його структурних складників—речення, синтагми.
До останнього часу лінгвіністичні дослідження тексту здійснювались переважно на матеріалі текстів наукового (М.М. Кожина, М.П. Котюрова), офіційно-ділового (Л.Г. Киркунова, Т.І. Єрофєєва), розмовного (О.Б. Сиротиніна, Т.В. Матвєєва), публіцистичного (В.Г. Костомаров, А.І. Мамалига), художнього (В.В. Виноградов, Г.О. Золотова, Н.А. Купіна, Л. Долежел) стилів. Щоденниковий текст ще не був об’єктом комплексного лінгвіністичного аналізу, незважаючи на те, що щоденниковий запис, як особлива форма фіксування авторських думок, виник давно. Проте частіше привертав увагу літературознавців, хоча являє собою велике поле діяльності насамперед для мовознавців.
Не був з’ясований статус щоденникового тексту у системі функціювання стилів, а також питання структурно-стилістичної та лексико-семантичної організації щоденникового запису як тексту, визначення інтра- та екстралінгвіністичних факторів, різноманітних залежностей та зв’язків, які впливають на цілісну картину творення щоденникового тексту (далі — ЩТ), оскільки лише у тексті інтегруються системна структурність мови, концепція образу автора, його інтенція.
Актуальність дисертаційного дослідження визначається необхідністю з’ясувати особливості функціювання щоденникового тексту, його структурно-стилістичного статусу, ролі мовної особистості, яка творить текст, опису оформлення ЩТ на різних мовних рівнях з урахуванням періоду написання, композиційно-мовленнєвої форми, авторської оцінки, а також визначення специфічних рис саме щоденникового тексту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Структурно-стилістична та лексико-семантична організація щоденникових текстів Л.М. Толстого

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок