Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗЛАДИ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ В ПОЧАТКОВОМУ ПЕРІОДІ ВИБУХОВОЇ ШАХТНОЇ ТРАВМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

РОЗЛАДИ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ В ПОЧАТКОВОМУ ПЕРІОДІ ВИБУХОВОЇ ШАХТНОЇ ТРАВМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
РОЗЛАДИ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ В ПОЧАТКОВОМУ ПЕРІОДІ ВИБУХОВОЇ ШАХТНОЇ ТРАВМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут фізіології ім. академіка О.О. Богомольця
ЗАХАРОВ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
УДК 616.1.-092:616.8-092:622:331.4
РОЗЛАДИ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ В ПОЧАТКОВОМУ ПЕРІОДІ ВИБУХОВОЇ ШАХТНОЇ ТРАВМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
(ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14.03.04 - патологічна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі патологічної фізіології Донецького державного медичного університету ім. М. Горького
Науковий керівник: доктор медичних наук
Кривобок Григорій Кирилович,
професор кафедри патологічної фізіології
Донецького державного медичного університету ім.М. Горького
Офіційні опоненти: доктор медичних наук
Нещерет Олександр Павлович,
завідувач лабораторії нейрогормональної
регуляції кровообігу Інституту ендокринології та обміну речовин АМН України
доктор медичних наук
Гуляр Сергій Олександрович,
провідний науковий співробітник
Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Провідна установа: кафедра патологічної фізіології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця
Захист відбудеться “18” травня 2004 р. о “14” годині на засіданні Спеціалізованої Вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул.. Богомольця,4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул.. Богомольця,4.
Автореферат розісланий “16” квітня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. В останні роки продовжують збільшуватися показники інвалідності і смертності внаслідок шахтної травми. За даними Міністерства вугільної промисловості України, за перше півріччя 2002 року загинуло 106 чоловік, при цьому кожен мільйон тонн добутого вугілля уносить більш п'яти життів шахтарів.
Найбільш складною в плані організації екстреної медичної допомоги, особливостей її проведення, а також за соціальними наслідками є вибухова шахтна травма (ВШТ). При вибуховій шахтній травмі є дуже високим показник смертності на місці події. Аналіз лише 30 групових поразок при вибухах у шахтах показав, що з 415 потерпілих на місці загинуло 118 чоловік [Гусак В. К. та співавт., 1995].
Час від поразки до початку лікування визначає перспективу як на виживання постраждалого, так і на якість його здоров'я після лікування [Зубицкий та співавт., 1993., Шапаренко Б.А., 1979]. Дослідження в цьому напрямку стосуються удосконалення медичної допомоги на догоспитальному етапі, максимального наближення її до об'єктів виробництва, прискорення транспортування потерпілих під землею [Гусак В. К. та співав., 1995]. Однак, через видалення термінальних виробіток на 7-10 кілометрів від основного шахтного ствола [Танцюра В.П., 1990], для прибуття медичної допомоги до місця події потрібно до 45-77 хвилин часу [Бабоша В.А. та співавт., 1990]. Само- і взаємодопомога частіше неможливі [Дубицкий А.Е. та співавт., 1993]. Тому перспективним підходом до рішення проблеми надання допомоги в цих умовах є розробка методів і засобів екстреного введення в організм потерпілого лікарських речовин без будь-якої допомоги у відповідь на дію факторів вибуху [Кривобок Г.К.,1999].
На ранніх етапах надання допомоги в умовах дефіциту часу і недостатнього обсягу медичної допомоги перевага віддається, у першу чергу, усуненню болю і зняттю нервово-емоційного стресу [Можаев Г.А. та співавт., 1995]. В останньому випадку використовуються препарати, зокрема бензодіазепінові транквілізатори, що активують ГАМК-ергічну систему, зв'язану з лімбічною системою мозку [Adamec R.E., 1990; Brahnan T. et al.]. З іншого боку, виходячи із сучасних представлень про стрес-лімітуючі системи організму [Меерсон Ф.З.; 1991; Пшенникова М.Г.; 2000], активація ГАМК-ергічної системи повинна впливати на вегетативні розлади при вибуховій шахтній травмі, у тому числі і на розлади мікроциркуляції, що можуть істотно впливати на центральну і церебральну гемодинамику [Кривобок Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗЛАДИ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ В ПОЧАТКОВОМУ ПЕРІОДІ ВИБУХОВОЇ ШАХТНОЇ ТРАВМИ ТА МОЖЛИВІ ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок