Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САЙТ ЯК ЖАНР ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі персональних сайтів учених)

САЙТ ЯК ЖАНР ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі персональних сайтів учених)

Назва:
САЙТ ЯК ЖАНР ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі персональних сайтів учених)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Матвєєва Світлана Анатоліївна
УДК 81’1:004.738.5
САЙТ ЯК ЖАНР ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ
(на матеріалі персональних сайтів учених)
Спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російського мовознавства та комунікативних технологій Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук (РФ), доцент
Зайцева Ірина Павлівна, професор кафедри російського мовознавства та комунікативних технологій Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Глущенко Володимир Андрійович, професор кафедри загального та російського мовознавства і теорії та історії літератури Слов’янського державного педагогічного університету
кандидат філологічних наук, доцент
Теркулов В’ячеслав Ісайович, проректор з наукової роботи Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов
Провідна установа:
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра загального та українського мовознавства
Захист відбудеться 23 жовтня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.10 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 21 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук,
доцент М.О. Вінтонів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з важливих проблем сучасного дослідження Інтернет-комунікації з позицій мовознавства є питання належності ресурсів Інтернету до тих, або інших комунікативних жанрів. У лінгвістичних працях останнього часу почасти відображений інтерес дослідників до жанрової панорами Інтернет-комунікації, запропонована низка жанрових типологій у цій комунікативній сфері, до яких деякі вчені відносять і сайт (О.В. Булдакова, В.П. Захаров, Л.А. Капанадзе).
Сьогодні сайт є одним з найбільш розповсюджених Інтернет-комунікативних жанрів, що активно еволюціонує та зазнає постійних трансформацій. На цю особливість уже звернули увагу деякі дослідники, що знайшло відображення в працях, здебільшого пов’язаних із проблемами пошуку засобів оптимізації інтерфейсу, системи навігації, гіпертекстового устрою сайту, питаннями пошукового маркетингу тощо (E.J.E.P.J., S.A.J.D.P. Dantzig, J.та ін.). Однак, за нашими даними, сайт ще не був предметом спеціального дослідження з комунікативно-лінгвістичних позицій, тобто не розглядався як комплексний комунікативно-мовленнєвий феномен в аспекті лінгвістики тексту, прагмалінгвістики, соціолінгвістики, теорії та практики мовленнєвої комунікації, що насамперед зумовлює актуальність дослідження.
Таким чином, актуальність теми дослідження обумовлена комплексом факторів, основними серед яких є:
1. Необхідність подальшого теоретичного й практичного вивчення жанрових форм Інтернет-комунікації з комунікативно-лінгвістичних позицій (з позицій теорії та практики мовленнєвої комунікації, лінгвістичної прагматики, теорії тексту) у зв'язку із зростанням популярності цього виду спілкування.
2. Відсутність спеціальних монографічних досліджень, що містять комплексний – комунікативно-лінгвістичний – опис сайту як одного з найбільш розповсюджених жанрових різновидів Інтернет-комунікації.
3. Необхідність вироблення єдиної лінгвокомунікативної методології дослідження, розроблення методик опису цієї жанрової форми, що зумовлена назрілими на сьогодні завданнями різноаспектного аналізу сайтів, який би дав змогу створити багатомірну класифікацію сайтів, що охоплює існуючу розмаїтість форм, у яких знаходить втілення цей жанровий різновид Інтернет-комунікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: САЙТ ЯК ЖАНР ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі персональних сайтів учених)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок