Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ОРНАМЕНТАЛЬНИХ СТРУКТУР ( на прикладі корейських національних орнаментів)

СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ОРНАМЕНТАЛЬНИХ СТРУКТУР ( на прикладі корейських національних орнаментів)

Назва:
СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ОРНАМЕНТАЛЬНИХ СТРУКТУР ( на прикладі корейських національних орнаментів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ЦОЙ МИКОЛА ПАВЛОВИЧ
УДК 514.18
СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА КОНСТРУЮВАННЯ
ОРНАМЕНТАЛЬНИХ СТРУКТУР
( на прикладі корейських національних орнаментів)
Спеціальність 05.01.03 – Технічна естетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури.
Науковий керівник:
- кандидат технічних наук, доцент кафедри архітектурних
конструкцій Київського національного університету
будівництва і архітектури
ПЛОСКИЙ Віталій Олексійович
Офіційні опоненти:
-доктор технічних наук, доцент КОВАЛЬОВ Юрій Миколайович,
Киівський національний авіаційний університет, завідувач кафедри
прикладної геометрії і комп’ютерної графіки
-кандидат архітектури, старший науковий співробітник ПУЧКОВ
Андрій Олександрович, Науково-дослідний інститут історії та
теорії архітектури і містобудування
Провідна установа: Національна акдемія образотворчого мистецтва і архітектури Міносвіти і науки України, кафедра мистецтвознавства, м.Київ.
Захист відбудеться 27.02.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою:
03037, м. Київ – 37, Повітрофлотський проспект, 31
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіївського національного університету будівництва і архітектури за адресою 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий 25.01.2002 р.
В. О. Вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради _____________________ К.О.Сазонов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Бурхливий розвиток науки і техніки на рубежі ІІІ тисячоріччя, який приводить до глибокого перевороту у всіх галузях виробництва, відчутно і всебічно впливає на життя суспільства. Процес гармонізації предметного світу і науково обгрунтоване керування цим процесом є однією з основних проблем сучасності.
Матеріальне оточення людини протягом його еволюційного розвитку було результатом людської діяльності, в якій чітко відбивалися духовні і естетичні смаки певного народу або нації. Розмаїтість цієї спадщини чітко простежується в усіх видах художньо-творчої діяльності, зокрема, в образотворчому, монументальному, декоративно-прикладному мистецтві і т.п., де образна виразність форми часто завершується використанням орнаментальних засобів. За типологічними властивостями і особливостями застосування, змістовному наповненню, ролі в різних предметних сферах тощо орнаменталістика є надзвичайно складною системою. Вона в різній мірі, але, як правило, розрізнено вивчається як з точки зору мистецтвознавства, так і з формально-графічних і математичних позицій.
Актуальність теми.
Вивчення історичного минулого народу, дослідження і зберігання історичних національних цінностей є однією з найважливіших завдань сучасної культури. Привнесення історичних традицій (у противагу “глобалізації” і національному знеособлюванню) в сучасні твори архітектури, декоративно-прикладної і художньої творчості є з’єднувальною ланкою між історичним минулим і сучасністю. Це підвищує, зокрема, рівень розвитку орнаменталістики і є важливим елементом встановлення такого взаємозв’язку. Комплексне використання мистецтвознавчих досліджень, сучасні можливості комп’ютерних технологій проектування орнаментальних композицій, математичні і формально-графічні методи їх вивчення надають можливість системно підійти до аналізу орнаментальних структур, які мають національну специфіку.
Корейські орнаменти за складністю, стилістикою, кольористичними і, особливо, символьними закономірностями являють собою , як відомо, один із найзагальніших випадків серед національних орнаментів. Встановлення зв'язку між національними особливостями корейської орнаменталістики і формалізованими методами її дослідження дозволяє не тільки підсилити арсенал дослідницьких засобів (пряма завдача), але і вирішувати зворотні завдачі: конструювання орнаменту з заданою історичною специфікою або (там, де це можливо) відновлення орнаменту за заданим фрагментом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ОРНАМЕНТАЛЬНИХ СТРУКТУР ( на прикладі корейських національних орнаментів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок