Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНО-ЛОГІСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УКРАЇНІ

СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНО-ЛОГІСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УКРАЇНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНО-ЛОГІСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Никифорук Олена Ігорівна
УДК 338.47 : 338.49
СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНО-ЛОГІСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 08.10.01 – розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України.
Науковий керівник : кандидат економічних наук Пащенко Юрій Євгенович, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, завідувач відділу проблем розвитку і розміщення транспорту та зв’язку.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук Новікова Алла Михайлівна, Державний автотранспортний науково-дослідний та проектний інститут Міністерства транспорту і зв’язку України, заступник директора з наукової роботи;
кандидат економічних наук Клиновий Дмитро Віталійович, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, провідний співробітник відділу проблем комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил.
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ регіональної економіки, м. Київ.
Захист відбудеться “19” грудня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. .160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “18” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Діалектичні процеси розвитку національних господарств у контексті глобалізації та регіоналізації посилюють увагу до транспортної інфраструктури в економічних дослідженнях. Водночас провідними сучасними світовими тенденціями на транспорті є перехід на логістичні технології роботи та виникнення як в концептуальній, так і практичній площині міжнародних транспортних коридорів (МТК) для перевезення вантажів і пасажирів, які проходять через декілька країн, регіонів, континентів.
При здійсненні комунікаційних зв’язків транспортно-логістичні центри (ТЛЦ) мають виключне значення, вони здійснюють зв’язок між віддаленими один від одного економічними районами та підтримку інтегрованого управління матеріальними потоками. Саме тому вони повинні бути не тільки складовою частиною державної транспортної системи, але й відігравати провідну роль у формуванні транспортної інфраструктури та раціоналізації всієї системи вантажо- та пасажироруху.
Формування в Україні нових прогресивних елементів транспортної інфраструктури бере свій початок у середині 90-х років ХХ століття. Основи нормативно-правової бази з її формування були закладені в Постановах Кабінету міністрів України у 1996-1998 рр., де визначено програмні кроки по створенню національної системи МТК для транспортування вантажів та пасажирів. Новими елементами транспортної інфраструктури, які потребують детального вивчення, є транспортно-логістичні центри (ТЛЦ), які можуть бути утворені в мережі міжнародних мультимодальних транспортних коридорів.
Необхідно зазначити, що загальні основи теорії інфраструктури були розроблені такими науковцями як І. Алаєв, О. Алимов, Д. Ашауер, В. Жамін, Р. Іохімсен, Д. Кларк, В. Красовський, П. Кутнер, В. Куценко, П. Розенштейн-Родан, Е. Симонис, Ж. Тощенко, В. Хеніш, А. Хіршман, С. Хватов, Г.Цехлін, Ж. Штолер, А. Янгсон.
Дослідження транспортної та логістичної інфраструктури отримали висвітлення у працях вітчизняних та іноземних учених, серед яких О. Бакаєв, Т. Бєлкіна, Н. Белоусова, О. Блинов, В. Букін, М. Гончаров, О. Григорович, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНО-ЛОГІСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок