Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ В УСРР (1919 – 1933 рр.)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ В УСРР (1919 – 1933 рр.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ В УСРР (1919 – 1933 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Бондар Олександра Владиславівна
УДК 373.32 (477)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ В УСРР (1919 – 1933 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історичних дисциплін Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
ОЛІЙНИК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ,
Харківських національний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ВАСИЛЬ ЯКОВИЧ,
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
ПОСОХОВА ЛЮДМИЛА ЮРІЇВНА,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри історії України
Провідна установа - Донецький національний університет, кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться 24 лютого 2006 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія V-58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий 17 січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
Актуальність проблеми. Розбудова Української незалежної держави висуває на перший план проблему формування власної концепції розвитку національної освіти, що передбачає визначення статусу та взаємовідносин усіх її рівнів і ланок. Гострота проблеми обумовлюється тим, що процеси реформування системи народної освіти в нашій країні не припинилися і досі. Свідченням цього є прийняття нових редакцій Закону України “Про освіту”, Державної національної програми „Освіта (Україна XXI століття)”, підписання нашою державою основних документів щодо її входження до Болонського процесу.
У зв’язку з цим важливою проблемою сьогодення є переосмислення історичного досвіду і надбань минулих поколінь, об’єктивна і справедлива оцінка розвитку національної освітньо-виховної системи у різні історичні та соціально-економічні епохи, постановка проблем, які в умовах тоталітарної системи замовчувались і належно не досліджувались. З урахуванням накопиченого досвіду освітянства в державі слід зазначити, що останнім часом помітно посилилась увага до проблематики відродження та становлення дошкільного виховання в Україні, серед яких особливе місце належить періоду 1919–1933 років. Адже всебічне вивчення і порівняльний аналіз законодавчих актів, інших нормативно-державних документів, які регулювали розвиток дошкільного виховання у 1919-1933 роках та практичного досвіду у цій сфері робить можливим виділення як позитивних, так і негативних результатів і рис у цьому процесі і дозволяє урахувати набутий досвід під час реалізації державної політики у цій галузі освіти в Україні на сучасному етапі.
Вивчення, аналіз та узагальнення напрямків і концепцій розвитку дошкільного виховання у 1919-1933 роках дає можливість повніше реконструювати процес формування української початкової освіти й по-новому охарактеризувати його етапи з урахуванням методів і засобів регулювання виховних проблем як однієї з необхідних умов демократизації суспільства.
У процесі підготовки дисертаційного дослідження авторкою були вивчені і проаналізовані відомі праці вітчизняних та зарубіжних вчених з обраної теми. Проте, не зважаючи на досить значну кількість і різноманітність досліджень, здійснені вони переважно не в історичному, а у педагогічному аспекті. У жодному з них ґрунтовно не досліджується процес становлення і розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні обраного періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ В УСРР (1919 – 1933 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок