Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТІЙКОСТІ ВИЇМКОВИХ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТІЙКОСТІ ВИЇМКОВИХ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТІЙКОСТІ ВИЇМКОВИХ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
КОЛЬЧИК Євген Іванович
УДК 622.268.12:622.833
ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТІЙКОСТІ ВИЇМКОВИХ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ
ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Спеціальність 05.15.02 – „Підземна розробка родовищ корисних копалин”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики гірничих процесів Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий консультант :
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Ревва Володимир Миколайович, Інститут фізики гірничих процесів НАН України (м. Донецьк), провідний науковий співробітник відділу управління станом гірничого масиву.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Софійський Костянтин Костянтинович, Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ), завідувач відділу проблем технології підземної розробки вугільних родовищ.
доктор технічних наук, професор Кузьменко Олександр Михайлович,
Національний гірничий університет Міністерства освіти та науки України (м. Дніпропетровськ), професор кафедри підземної розробки родовищ.
доктор технічних наук, професор Назимко Віктор Вікторович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти та науки України (м. Донецьк), завідувач лабораторією комп’ютерного та фізичного моделювання незворотних процесів.
Захист відбудеться “ 25 ” 12 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.184.02 при Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, г. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 72, к.402.
Автореферат розісланий “ 23 ” 11 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н, с.н.с. В.Г. Синков
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Виробнича потужність вугільних шахт суттєво залежить від стану гірничих виробок. Під впливом гірничого тиску відбувається зміщення порід у виробках. При цьому зменшується площа їх поперечного перерізу, що призводить до зменшення зазорів між рухомим складом та кріпленням та до збільшення депресії. Причому у деяких випадках зміщення гірничих порід призводить до неможливості експлуатування виробки. В особливо складних умовах знаходяться ділянки виїмкових виробок, які у період експлуатації потрапляють в зону впливу тимчасового опорного тиску та інтенсивного зміщення порід. Для забезпечення великого навантаження на очисні вибої в умовах розробки газоносних вугільних пластів необхідно застосовувати комбіновані системи розробки, які передбачають прямоточне провітрювання та видачу вихідного струменю на флангову вентиляційну виробку або вентиляційний магістральний штрек (при відробці виїмкових полів лавами за підняттям або за падінням). В цьому випадку виїмкові виробки треба підтримувати позаду очисного вибою на контакті з виробленим простором або безпосередньо у виробленому просторі, що значно знижує їх стійкість. Найбільш складно підтримувати виїмкові виробки в зоні інтенсивного зміщення порід, де виникає обвалювання порід основної покрівлі. Крім цього на стійкість виробок суттєво впливає швидкість посування очисних вибоїв, що необхідна для забезпечення обсягів видобутку вугілля.
В покрівлі деяких шахтопластів залягають потужні та міцні породні шари, які впливають на формування зони тимчасового опорного тиску. Також, на більшості шахтопластів виїмкові поля перетинаються значною кількістю малоамплітудних диз’юнктивних порушень, що значно ускладнює умови проведення та підтримання гірничих виробок.
Незважаючи на великий строк розробки вугільних родовищ підземним способом, досвіду підтримання виробок при інтенсивній відробці вугільних пластів в умовах малоамплітудної порушеності до нашого часу дуже мало. В зв’язку з цим забезпечення стійкості виїмкових виробок при інтенсивній відробці вугільних пластів в умовах малоамплітудної диз’юнктивної порушеності та наявності в покрівлі пласта, що розробляється, потужних та міцних породних шарів є важливою та актуальною науково-технічною проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТІЙКОСТІ ВИЇМКОВИХ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок