Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ТА ТЕХНІКИ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ ГЕОМЕХАНІЧНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ В ГІРНИЧОВИДОБУВНОМУ РЕГІОНІ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ТА ТЕХНІКИ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ ГЕОМЕХАНІЧНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ В ГІРНИЧОВИДОБУВНОМУ РЕГІОНІ

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ТА ТЕХНІКИ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ ГЕОМЕХАНІЧНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ В ГІРНИЧОВИДОБУВНОМУ РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,85 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний гірничий університет
Здещиц Валерій Максимович
УДК 622.02: 681.586
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ТА ТЕХНІКИ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ ГЕОМЕХАНІЧНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ
В ГІРНИЧОВИДОБУВНОМУ РЕГІОНІ
Спеціальність
05.15.11 – Фізичні процеси гірничого виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: Лауреат Державної премії України в галузі
науки і техніки, доктор технічних наук, професор
Сидоренко Віктор Дмитрович,
Криворізький технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кузьменко Олександр Михайлович,
Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ),
професор кафедри підземної розробки
родовищ корисних копалин;
доктор технічних наук, професор
Шапурін Олександр Васильович,
Криворізький технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри відкритих гірничих робіт;
доктор технічних наук, професор
Усаченко Борис Миронович,
Інститут геотехнічної механіки
ім. М.С.Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ),
завідувач відділу механіки гірських порід.
Захист відбудеться 28 вересня 2007 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .080.03 в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий 27 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Д 08.080.03,
к.т.н., доцент В. І. Тимощук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подальший розвиток промисловості України прямо пов'язаний з розширенням сировинної бази гірничовидобувних підприємств і підтримкою високих темпів видобутку сировини.
Найбільш продуктивним та економічним вважається відкритий (кар'єрний) спосіб видобутку з використанням енергії вибуху. Кар'єри таких великих промислових регіонів, як Кривбас, перебувають внаслідок історичних причин в оточенні будинків і технічних споруд різноманітного призначення. Розширення меж гірничих робіт веде до наближення вибухових робіт до об'єктів, що охороняються. Проведення вибухів поблизу об'єктів призводить до посилення сейсмічних коливань, збільшує інтенсивність ударних повітряних хвиль. Підвищені вимоги до охорони навколишнього середовища накладають обмеження на ведення подібних робіт поблизу об'єктів, що охороняються.
Шлях зменшення маси вибухової речовини при проведенні масових вибухів непродуктивний, тому що прямо пов'язаний зі зменшенням об'ємів блоків, що підриваються, зростанням їх загальної кількості, зниженням швидкості відпрацювання уступів тощо. Наслідком цього є зниження ефективності масових вибухів, а інтенсифікація гірничих робіт передбачає збільшення потужності вибухів.
Для забезпечення гарантованої безпеки будинків і споруд та проведення при цьому ефективного подрібнення гірської породи необхідно планувати масові вибухи на основі надійних методів прогнозу як характеристик гірських порід, так і сейсмічних та ударних повітряних хвиль. Дослідження процесу поширення сейсмічних та ударних повітряних хвиль повинне починатися з контролю якості проведених промислових вибухів, тобто з контролю процесів, що відбуваються безпосередньо в свердловинному заряді. Це можна зробити тільки за допомогою дистанційної системи контролю. Для вивчення наслідків впливу масових вибухів на гірський масив, будинки і споруди необхідно також створити високоточну вимірювальну систему з можливістю дистанційного збирання інформації. Тільки комплексне дослідження параметрів вибуху і його наслідків дозволить ефективно керувати видобутком корисних копалин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ТА ТЕХНІКИ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ ГЕОМЕХАНІЧНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ В ГІРНИЧОВИДОБУВНОМУ РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок