Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ХІМІЧНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ХІМІЧНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ХІМІЧНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,41 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ДЕСЯТЕРИК РОМАН ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 628.112.24
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ХІМІЧНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН
Спеціальність 05.23.04. – Водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: ТУГАЙ АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри водопостачання Київського національного університету будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти: ХОРУЖИЙ ПЕТРО ДАНИЛОВИЧ
доктор технічних наук, професор, завідувач відділом сільськогосподарського водопостачання та каналізації Українського науково-дослідного інституту гідротехніки і меліорації Української Академії аграрних наук.
СТОРЧАК ВАЛЕНТИНА АНДРІЇВНА
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент державного інституту управління та економіки водних ресурсів Держводгоспу України.
Провідна установа: Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Захист відбудеться 14.02.2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м.Київ, Повітрофлотський просп., 31. ауд.319.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м.Київ, Повітрофлотський просп. 31.
Відгуки на автореферат просимо надсилати у двох примірниках за підписом, завіреним печаткою організації, на адресу: 03680, м.Київ, Повітрофлотський просп., 31. КНУБА. Вчена рада.
Автореферат розісланий 12.01.2007 р.
 
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор Василенко О. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найбільш реальних напрямків розв’язання проблеми забезпечення населення якісною питною водою є інтенсифікація використання ресурсів підземних вод, які вирізняються високими показниками якості. В межах України водоносні горизонти, що містять воду питної якості, залягають на відносно великих глибинах, тому основними спорудами, які використовуються для забору води з них, є водозабірні свердловини. Разом з тим практика показує, що багато свердловин працюють не досить ефективно: вони замулюються, заповнюються піском, отвори в фільтрі та прифільтрова ділянка заростають різними мінеральними та хімічними сполуками, фільтри нерідко піддаються впливу корозії або руйнуються з інших причин. Все це призводить до зниження продуктивності і виходу свердловини з ладу.
В умовах постійного росту витрат на будівництво трубчатих колодязів і свердловин все більшої актуальності набуває розробка нових, заснованих на передових наукових рішеннях і підходах, технологій підвищення фондовіддачі діючих споруд за рахунок забезпечення стабільності їх продуктивності в часі.
В межах України, а також в більшості країн СНД, для відновлення дебіту свердловин використовуються різні методи (як механічного, так і хімічного характеру). Не дивлячись на значну кількість проведених в даній сфері досліджень, існуючі методики розрахунку параметрів декольматації свердловин хімічними методами (зокрема методом реагентної ванни) недосконалі, бо не враховують цілу низку важливих факторів, а отже не дозволяють в повному об’ємі і надійно обґрунтувати технологічні параметри регенерації. Тому дослідження процесів очищення свердловин від кольматуючого осаду з метою розробки більш надійних розрахункових методів і підвищення ефективності обробок все ще залишається актуальною науковою і господарською проблемою.
Окреслена низка невирішених питань має важливе народногосподарське значення для України, свідчить про актуальність проблеми, пов’язаної з покращенням постачання населених пунктів питною водою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ХІМІЧНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок