Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пріоритетні напрями, шляхи реалізації і перспективи державної політики України в галузі релігійно-церковного життя

Пріоритетні напрями, шляхи реалізації і перспективи державної політики України в галузі релігійно-церковного життя

Назва:
Пріоритетні напрями, шляхи реалізації і перспективи державної політики України в галузі релігійно-церковного життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська Академія державного управління
при Президентові України
КАЛЬНИШ Юрій Григорович
УДК 35.01:261.7
Пріоритетні напрями, шляхи реалізації і перспективи
державної політики України
в галузі релігійно-церковного життя
спеціальність 25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор БОНДАРЕНКО Віктор Дмитрович, Голова Державного комітету України у справах релігій.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, доцент ШУБА Олексій Васильович, заступник начальника відділу апарату Верховної Ради України; кандидат філософських наук, старший науковий співробітник ЄЛЕНСЬКИЙ Віктор Євгенович, старший науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України.
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра релігієзнавства філософського факультету ( м. Київ).
Захист відбудеться 7 лютого 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України ( 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, ауд. 201 ).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України
Автореферат розісланий 5 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.А.Шахов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Загальна демократизація українського суспільства, повноцінне забезпечення реалізації громадянами конституційного права на свободу світогляду і віросповідань, створення сприятливого правового статусу для церкви, обумовлюють необхідність визначення пріоритетів державної політики в галузі релігійно-церковного життя.
Сучасний стан наукових знань про релігійно-церковне життя ґрунтується на чималій кількості історичних фактів. Однак, поняття релігійно-церковного життя є набагато ширшим за свої репрезентанти і не зводиться до звичайної їх суми. Лише у межах цілісної системи, яка враховує взаємозв’язок, взаємозалежність та взаємодію окремих елементів, можливим стає продуктивний опис феномену релігійно-церковного життя і розробка пропозицій щодо формування і ефективного впровадження державної політики в цій, досить специфічній, сфері суспільних відносин.
Актуальність теми дослідження. Прагнення демократичної держави до всебічної гармонізації суспільного життя, зокрема його духовної сфери, ставить завдання якісного наукового забезпечення процесу реалізації державної політики. З огляду на це виникає потреба оцінити на базі вітчизняного і зарубіжного досвіду можливості існуючих моделей державно-церковних відносин, виявити з них найбільш ефективні, системно розвинути їх основні ідеї, враховуючи найбільший спектр особливостей релігійно-церковного життя, та розробити концептуальні основи дієвої моделі системи державно-церковних відносин в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження розробляється в межах науково-дослідної роботи Української Академії державного управління при Президентові України – “Державне управління і місцеве самоврядування в Україні" (НДР № 0199U00282) і безпосередньо пов’язана з науковою темою кафедри політології – “Становлення та розвиток культури державного управління”. Результати особистої участі автора у цих дослідженнях публікувалися в наукових виданнях та у вигляді тез доповідей.
Об’єкт дослідження: релігійно-церковне життя в Україні.
Предмет дослідження: державна політика України в галузі релігійно-церковного життя.
Мета дослідження: виявити евристичні особливості діючих в світовій практиці моделей систем державно-церковних відносин та оцінити на базі вітчизняного досвіду можливості їх продуктивного використання в умовах етнорелігійності, поліконфесійності та правового поля України й розробити концептуальні основи узагальненої моделі системи державно-церковних відносин в Україні, яка може бути ефективно застосована для формування, вдосконалення і впровадження державної політики в галузі релігійно-церковного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Пріоритетні напрями, шляхи реалізації і перспективи державної політики України в галузі релігійно-церковного життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок