Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ МІЖНАЦІОНАЛЬНОГО СПІЛКУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ МІЖНАЦІОНАЛЬНОГО СПІЛКУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Назва:
РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ МІЖНАЦІОНАЛЬНОГО СПІЛКУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
АТРОЩЕНКО ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 373.313.035.6
РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ МІЖНАЦІОНАЛЬНОГО СПІЛКУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Мукачівському технологічному інституті, м. Мукачево.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Дубасенюк Олександра Антонівна, Житомирський державний університет ім. Івана Франка, проректор з наукової роботи, міжнародних та регіональних зв’язків,
м. Житомир;
кандидат педагогічних наук, доцент Москаленко Алла Миколаївна, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри педагогіки, м. Київ
Провідна установа: |
Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка, кафедра педагогіки, м. Кіровоград
Захист відбудеться 23 листопада 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
 
Автореферат розіслано 22 жовтня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. В умовах становлення суверенної, незалежної Української держави особливої ваги набувають завдання виховання людини. І в цьому контексті виняткове значення мають педагогічна теорія і практика.
Національною доктриною розвитку освіти, що затверджена указом Президента України 17 квітня 2002 р., серед іншого визначено стратегію мовної освіти. Обґрунтовано положення про те, що “освіта сприяє розвитку високої мовної культури громадян, вихованню поваги до державної мови та мов національних меншин в Україні, толерантності у ставленні до носіїв різних мов і культур”. У цьому документі наголошується на важливості забезпечення права “національних меншин на задоволення освітніх потреб рідною мовою, збереження та розвиток етнокультури, її підтримку та захист державою” Поряд з цим підкреслено, що “у навчальних закладах, в яких навчання ведеться мовами національних меншин, створюються належні умови для належного опанування державної мови”.
Головними напрямами національної політики на сучасному етапі є забезпечення рівних прав кожному народові, задоволення інтересів конкретних національностей; створення умов для вільного розвитку національних культур і мов; зміцнення гарантій, які виключали б обмеження прав громадян за національними ознаками; оновлення всієї виховної роботи у сфері національних відносин; формування національної самосвідомості особистості.
Проблема розвитку культури міжнаціонального спілкування знайшла певне розкриття в працях Н.В.Абашкіної, М.А.Вейт, І.Р.Вихованця, Е.Г.Гарунова, З.Т.Гасанова, В.І.Герасимчука, Д.Ф.Глеби, В.С.Заслуженюка, В.В.Зелюка, І.А.Зязюна, Т.В.Іванової, П.Р.Ігнатенка, О.М.Корніяки, Е.І.Маматказіної, І.І.Миговича, Н.Г.Ничкало, О.В.Опаленик, В.А.Панкрушева, В.Л.Поплужного, Л.П.Пуховської, Ю.І.Римаренка, В.В.Сагарди, А.А.Сбруєвої, М.Г.Стельмаховича, Г.Г.Філіпчука, Л.О.Хоміч та ін. Вони розглядають можливості міжнаціонального спілкування в досягненні виховної мети, набуття студентською молоддю соціально цінного досвіду, взаємодопомоги, взаємоповаги і взаємопереживання людей різних національностей і звертають увагу на потребу регулювання міжнаціональних відносин на міжособистісному рівні.
Різні аспекти підготовки майбутнього вчителя досліджували О.О.Абдуліна, Н.М.Бібік, А.М.Богуш, В.П.Васянович, Ф.Г.Гоноболін, М.М.Дарманський, М.Б.Євтух, М.К.Козій, Н.В.Кузьміна, О.І.Ляшенко, Ю.І.Мальований, Е.О.Помиткін, О.Я.Савченко, І.О.Синиця, О.В.Сухомлинська, О.І.Щербакова та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ МІЖНАЦІОНАЛЬНОГО СПІЛКУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок