Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИНКІВ ЕКОНОМІЧНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ

ФОРМУВАННЯ РИНКІВ ЕКОНОМІЧНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИНКІВ ЕКОНОМІЧНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Мартин Ольга Максимівна
УДК 331.5:332.72:330.142.211](477)
ФОРМУВАННЯ РИНКІВ ЕКОНОМІЧНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівіського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
ОСТРОВЕРХ Петро Іванович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри
економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
БРИК Михайло Васильович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини імені
С.З.Гжицького, завідувач кафедри історії України
та економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент
ТОПІШКО Іван Іванович,
Національний університет “Острозька академія”,
завідувач кафедри економічної теорії.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться “28” квітня 2006 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів, пр. Свободи, 18, ауд.115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “25” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід від командної до ринкової економіки поширює дію ринкового механізму на всі сфери національної господарки та взаємозв’язки між ними. Дієвість ринкового механізму визначається зрілістю продуктових, ресурсних та фінансових ринків, які в умовах ринкової трансформації економіки України формуються по-різному і з різною швидкістю.
Формування ефективних ринків економічних ресурсів є однією з головних умов забезпечення сталого економічного зростання вітчизняної економіки, підвищення життєвого рівня населення. Цей процес в Україні протікає поволі, оскільки його гальмують економічні, інституційні та соціальні перешкоди. У командній економіці ринків матеріальних ресурсів не існувало, а ринок праці був одержавлений. Правове поле, що обслуговувало рух ресурсів, виявилося непридатним для потреб ринкової економіки. Серед населення було і все ще зберігається значне упередження щодо приватної власності та запровадження ринкових відносин. Ці та інші причини вплинули на становлення в економіці України кожного виду ресурсних ринків та взаємо-зв’язки між ними.
За період ринкової трансформації вітчизняної економіки пройдено значний шлях у напрямку формування економічного механізму ефективного і раціонального використання виробничих ресурсів. Водночас цей процес далеко ще не завершений, а його результати значною мірою визначаються швидкістю поширення ринкових відносин. Ринки економічних ресурсів тісно пов’язані з усіма іншими ринками – товарів і послуг, житла, інформації, інвестиційним ринком тощо. Ефективність функціонування ресурсних ринків залежить від стабільності економічних зв’язків із ними. Це визначає актуальність та необ-хідність дослідження цієї теми.
Дослідження проблем становлення ринків ресурсів в економіці України триває від початку 1990-х років. Ці проблеми аналізуються на макро- і мікроекономічному рівнях, оскільки віддзеркалюють відповідні процеси, пов’язані з функціонуванням національного ринку ресурсів та окремих його підсистем, таких як ринків праці, землі і капітальних благ.
Досліджуючи теоретичні аспекти ресурсних ринків, механізми їх функці-ону-вання, методи державного впливу на ці ринки, як вітчизняні, так і зарубіжні вче-ні спираються на фундаментальні положення видатних представників різних еконо-міч-них шкіл XVIII–XX століть – А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИНКІВ ЕКОНОМІЧНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок