Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВИЙ УКЛАД ЄВРЕЙСЬКИХ ДІЛЬНИЦЬ У МІСТАХ ТА МІСТЕЧКАХ ГАЛИЧИНИ У КІНЦІ XVIII - НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ

АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВИЙ УКЛАД ЄВРЕЙСЬКИХ ДІЛЬНИЦЬ У МІСТАХ ТА МІСТЕЧКАХ ГАЛИЧИНИ У КІНЦІ XVIII - НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ

Назва:
АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВИЙ УКЛАД ЄВРЕЙСЬКИХ ДІЛЬНИЦЬ У МІСТАХ ТА МІСТЕЧКАХ ГАЛИЧИНИ У КІНЦІ XVIII - НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,06 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет "Львівська політехніка"
БОЙКО
Христина Степанівна
УДК 711. 424.
АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВИЙ УКЛАД
ЄВРЕЙСЬКИХ ДІЛЬНИЦЬ У МІСТАХ ТА МІСТЕЧКАХ ГАЛИЧИНИ
У КІНЦІ XVIII - НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ
Спеціальність 18.00.01
Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та художніх основ архітектури Національного університету "Львівська політехніка".
Науковий керівник - | кандидат архітектури, доцент
Петришин Галина Петрівна
кафедра історії та художніх основ архітектури
Національний університет "Львівська політехніка"
Офіційні опоненти - | доктор архітектури, професор
Кузьмич Орлянна Іванівна
Рівненський державний технічний університет,
завідувач кафедрою міського будівництва і господарства
- | кандидат архітектури,
Білик Мирослав Степанович
Архітектурно-будівельна НПВ корпорація по комплексній організації та регенерації середовища "ТЕРНО-КОРС" (м. Тернопіль), президент
Провідна установа - | Науково-дослідний інститут теорії та історії
архітектури і містобудування Державного комітету
України у справах будівництва, архітектури і
житлової політики (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться "20" грудня 2000 року
о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради К 35. 052.11. при Національному університеті "Львівська політехніка": м. Львів, вул. Ст. Бандери, 12 ауд. 226
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий "17" листопада 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.т.н., доц. Демчина Б.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Нові містобудівні чинники, які починають формуватись та діяти в Україні, значно впливають на розвиток міських поселень. Особлива інтенсивність цих процесів спостерігається у прикордонних районах Західної України. Поряд з цим, стан досліджень архітектурно-історичної спадщини міст Галичини є вкрай недостатнім для проведення їх реконструкцій чи розбудови.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена наступними чинниками: 1 - необхідністю збереження характерних проявів регіональної архітектури; 2 - потребою визначення впливу різних етносів на формування архітектурного середовища галицьких міст, у т.ч. виявлення специфіки архітектурно-просторового укладу єврейських дільниць у містах Галичини; 3 - незадовільним сучасним станом збереження пам`яток архітектури, що у цілому складають міське середовище; 4 - постійно зростаючим інтересом до єврейської культурної спадщини у Західній Європі та її недостатньою дослідженістю в Україні.
Для визначення мети та задач дисертаційного дослідження, зазначені чинники слід розглянути окремо.
1. Як відомо з історії, до часу утвердження української державності дослідження з єврейської тематики проводились дуже обмежено. Архітектура єврейських громад комплексно не розглядалася у науковій літературі, обмежуючись традицією вивчення окремих пам`яток архітектури. Тому саме тепер, в умовах незалежності України, стало можливим виявлення та збереження регіонального характеру міст та містечок Галичини.
2. У формуванні архітектурної спадщини України важливу роль відіграли численні іноземні етнічні громади - поляків, німців, євреїв, вірмен, татар, угорців. Відповідно і розвиток розпланувальної структури міста залежав не тільки від його функціонального призначення, а також і від етнічного складу його мешканців. Кожна із націй, яка тривалий час проживала у містах Галичини, внесла вагомий внесок у створення образу галицького міста, впродовж століть створюючи під впливом місцевих традицій свою етнічну містобудівну культуру.
У XVII ст. міграція на територію Галичини євреїв, які традиційно були міськими жителями, набрала масового характеру, а традиції їх життєдіяльності суттєво впливали на формування архітектурного середовища тогочасних галицьких міст. Вже наприкінці XVII ст. єврейська громада Галичини стала найбільшою у світі, а у XIX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВИЙ УКЛАД ЄВРЕЙСЬКИХ ДІЛЬНИЦЬ У МІСТАХ ТА МІСТЕЧКАХ ГАЛИЧИНИ У КІНЦІ XVIII - НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок