Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА СВІТОМИСЛЕННЯ УЛАСА САМЧУКА

ПОЕТИКА СВІТОМИСЛЕННЯ УЛАСА САМЧУКА

Назва:
ПОЕТИКА СВІТОМИСЛЕННЯ УЛАСА САМЧУКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,03 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
 
ПЛЕТЕНЧУК НАТАЛІЯ СТЕПАНІВНА
УДК 821.161.2 (Самчук)
ПОЕТИКА СВІТОМИСЛЕННЯ УЛАСА САМЧУКА
10.10.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Прикарпатського університету імені В. Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Криса Богдана Семенівна,
професор кафедри української літератури
імені акад. М. Возняка Львівського
національного університету імені І. Франка.

Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Ткачук Микола Платонович,
завідувач кафедри історії української літератури
Тернопільського державного педагогічного
університету імені В. Гнатюка.

кандидат філологічних наук Легкий Микола Зіновійович,
в.о. завідувача відділу франкознавства
Львівського відділення Інституту літератури
імені Т.Г. Шевченка НАН України.
Провідна установа – Київський національний університет імені Т.Г. Шев----ченка, кафедра української літератури ХХ сто-ліття, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 12 листопада 2002 року о 10 годині на засіданні спеці-алізованої вченої ради К.20.051.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Прикарпатському уні-вер--ситеті імені В. Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикар-патського університету імені В. Стефаника.
Автореферат розісланий 10 жовтня 2002 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Тишківська Н.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У проблематиці сучасного літературознавства дедалі відчут- нішою стає “невмолима, – кажучи словами самого Уласа Самчука, – ґравітація абсолютної справедливости”, яка повертає українській літературі розуміння іма-нентності художньої дійсності, що зберегла “чисту вартість українського буття” (Л.Руд-ницький).
Величезний еміграційний пласт українських творів міцно входить у літературну і національну свідомість, міняючи уявлення про художні іпостасі українського Слова у ХХ столітті. Уже зроблено чимало – видано, прочитано й осмислено, і як результат – виникає нова, нерозмежована картина української літератури, багатопланова й багатовимірна, з вражаючими сюжетами авторських доль. Так у спробі відтворення самоідентичності українського літера-турного Космосу формується новий національно-літературний канон.
Проте ще зарано говорити про повноту і цілісність цих уявлень, бо багато творів залишаються маловідомими, недостатньо дослідженими, без проекції на загальні тенденції літературного розвитку. Та й об’єктивно-неупереджене вивчення літературних явищ і художніх структур ставить на перше місце самототожність митця, його індивідуальний творчий код, зумовлений самобутнім відчуттям світу і Слова. Відтак виникає потреба потрактовувати поетику як рефлексії над онтологічними проблемами, як художнє втілення сенсу буття.
У цьому плані малодослідженою залишається світоглядна і художньо-естетична парадиґма Уласа Самчука. Той, хто підступає до наукового осмислення цієї проблеми через призму герменевтичного принципу, з одного боку, відчуває свободу інтерпретації та реінтерпретації завдяки відкритості тексту до світу і світу до тексту, а з іншого, – намагаючись збагнути етико-універсальну споруду Самчукового світомислення, зла-годжену цілісним розумінням світу та самого себе й заряджену концентрованим згуст-ком духовної енерґії, щораз у герменевтичному колі проходить через катарсис душі і прилучається до вічного.
Рецепція ж самого письменника породжена часом та усталеними ним канонами: початковим (неупередженим); радянським (засоціологізованим) і діаспорним (альтер-нативно-західним); но-вим (герменевтичної деканонізації).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПОЕТИКА СВІТОМИСЛЕННЯ УЛАСА САМЧУКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок