Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЗАЛІКАРНЯНІ БАКТЕРІАЛЬНІ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ ГРУДНОГО ВІКУ (ДІАГНОСТИЧНІ ТА ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ, ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ)

ПОЗАЛІКАРНЯНІ БАКТЕРІАЛЬНІ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ ГРУДНОГО ВІКУ (ДІАГНОСТИЧНІ ТА ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ, ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ)

Назва:
ПОЗАЛІКАРНЯНІ БАКТЕРІАЛЬНІ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ ГРУДНОГО ВІКУ (ДІАГНОСТИЧНІ ТА ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ, ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
ІВАНОВА ЛОРИНА АЛІМІВНА
УДК : 616.24-002-053.2-07-08
ПОЗАЛІКАРНЯНІ БАКТЕРІАЛЬНІ ПНЕВМОНІЇ
У ДІТЕЙ ГРУДНОГО ВІКУ
(ДІАГНОСТИЧНІ ТА ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ, ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ)
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі госпітальної педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинської державної медичної академії
МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
БЕЗРУКОВ ЛЕОНІД ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Буковинська державна медична академія
МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної
педіатрії та дитячих інфекційних хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ЮРЦЕВА АЛЛА ПЕТРІВНА,
Івано-Франківська державна медична академія
МОЗ України, завідувач кафедри
пропедевтики дитячих хвороб
доктор медичних наук, професор
ЧЕРНИШОВА ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб
та дитячої імунології
Провідна установа – Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра
педіатрії №1, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “12”квітня 2003р. о 12 год. на
засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.600.04 при Львівському
державному медичному університеті імені Данила Галицького
(79010, м. Львів, вул. Пекарська,69)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Львівського
державного медичного університету імені Данила Галицького
(79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6)
Автореферат розіслано “10 ”березня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук А.І. Попович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Раціональна антибіотикотерапія дітей грудного віку, які лікуються в стаціонарі з приводу позалікарняної бактеріальної пневмонії (ПБП), звичайно призводить до їх повного видужання (Таточенко В.К. та співавт., 2000; Wang E.L., Long S.S., 1997; Prober C., 2000). Однак, як показує клінічний досвід, рішення цієї основної задачі лікування даних хворих створює ряд нових невирішених завдань (Boyer K.M., 1993). Так, відсутність достатньо інформативних діагностичних критеріїв пневмонії, які мали би високу чутливість і специфічність у перший день госпіталізації, нерідко створюють значні труднощі при проведенні диференційного діагнозу з вірусною інфекцією нижніх дихальних шляхів (ВІНДШ) (Ponka A., Sarna S., 1983; Friis B. et al, 1990; Prober C., 2000). При цьому педіатр знаходиться перед ділемою проведення лише симптоматичної і підтримуючої терапії, яку доцільно проводити при вірусній інфекції нижніх дихальних шляхів або ж призначення антибіотиків, що є основним компонентом лікування бактеріальної пневмонії (Таточенко В.К., 1999; Мінков І.П. та співавт., 1999; Самсыгина Г.А. та співавт., 2000; Страчунский Л.С., Жаркова Л.П., 2001). Звичайно ця ділема вирішується на користь антибіотикотерапії, що призводить не лише до їх надмірного використання у відділеннях для дітей грудного віку, але й до виникнення нових проблем клінічного й епідеміологічного характеру (Таточенко В.К. та співавт., 1981; Касьянов та співавт., 1999). У більшості випадків призначена при поступленні дітей до стаціонару антибіотикотерапія продовжується у вигляді циклу під виправдовуюче кредо “переможців не судять”.
При поступленні дітей грудного віку до стаціонару з приводу вказаної форми пневмонії педіатру нерідко важко вибрати тактику лікування, що зумовлено відсутністю чітких прогностичних критеріїв ризику тяжкого перебігу захворювання і, за їх наявності, проспективної оцінки вірогідної ефективності призначеної терапії. Відсутність цих об’єктивних критеріїв без сумніву призводить до пріоритету суб’єктивізму в побудові загальної схеми лікування зі звичайною для такої ситуації надмірною інтенсивністю терапії.
В зв’язку з вищевикладеним проблема позалікарняної бактеріальної пневмонії у дітей грудного віку є актуальною, але не до кінця вирішеною в педіатрії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЗАЛІКАРНЯНІ БАКТЕРІАЛЬНІ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ ГРУДНОГО ВІКУ (ДІАГНОСТИЧНІ ТА ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ, ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок