Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДIНКИ НЕСТАЦIОНАРНИХ РЕЛЕЙНИХ СИСТЕМ, ЩО САМОНАЛАШТОВУЮТЬСЯ, В ПРОСТОРІ ПРИРОСТІВ ПАРАМЕТРІВ

МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДIНКИ НЕСТАЦIОНАРНИХ РЕЛЕЙНИХ СИСТЕМ, ЩО САМОНАЛАШТОВУЮТЬСЯ, В ПРОСТОРІ ПРИРОСТІВ ПАРАМЕТРІВ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДIНКИ НЕСТАЦIОНАРНИХ РЕЛЕЙНИХ СИСТЕМ, ЩО САМОНАЛАШТОВУЮТЬСЯ, В ПРОСТОРІ ПРИРОСТІВ ПАРАМЕТРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,07 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Хазін Марат Борисович
УДК 681.5.01.012
МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДIНКИ НЕСТАЦIОНАРНИХ РЕЛЕЙНИХ СИСТЕМ, ЩО САМОНАЛАШТОВУЮТЬСЯ, В ПРОСТОРІ ПРИРОСТІВ ПАРАМЕТРІВ
Спеціальність 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Юхимчук Сергій Васильович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри інтелектуальних систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Данилов Валерій Якович,
навчально-науковий комплекс „Інститут прикладного
системного аналізу” НАН України та Міністерства освіти і науки
України,
професор кафедри математичних методів системного аналізу
кандидат технічних наук
Скидан Ольга Юріївна,
інноваційне впроваджувальне підприємства „Інновін”, м. Вінниця,
головний менеджер
Провідна установа:
Національний університет „Львівська політехніка”, кафедра автоматики і телемеханіки, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться „_-29__”____січня_____ 2005р. о __1200_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий „_--28_”____грудня________ 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розв’язок задачі дослідження поведінки релейних систем є важливою проблемою у різних галузях науки та техніки. Ще більше ускладнюється задача при дослідженні нестаціонарних релейних систем. Такі системи використовуються в багатьох галузях виробництва. Для розв’язку задач, що виникають при проектуванні цих систем, необхідні зручні інженерні методи дослідження їх поведінки. При цьому однією з основних проблем є забезпечення незмінності параметрів такого класу систем при впливі неконтрольованих параметричних збурень, що дає можливість забезпечити їх працездатність..
Ще більше ускладнюється розв’язок задач дослідження поведінки систем при спільному впливі неконтрольованих параметричних збурень і випадкових завад. Системи, які залишаються працездатними за цих умов, найчастіше будуються такими, що самоналаштовуються.
Розв’язок задачі оцінки стійкості нестаціонарних релейних систем в наш час цікавить фахівців, які працюють в різних областях науки і техніки. Для ефективного розв’язання задач, що виникають при проектуванні багатьох систем, потрібні зручні і доступні інженерні методи аналізу стійкості релейних нестаціонарних систем. Основною проблемою розв’язку задач аналізу релейних нестаціонарних систем є відсутність загальних методів розв’язку диференціальних рівнянь, що описують їх динаміку. Оскільки дослідження таких рівнянь в загальному вигляді є неможливим, то, припускаючи, що коефіцієнти рівнянь і управляючі дії є функціями часу, що повільно змінюються, використовують метод гармонічної лінеаризації, ідею якого було запропоновано М.М. Криловим та М.М. Боголюбовим. Нині є багато різноманітних методів розв’язку окремих типів відповідних рівнянь, але їх застосування в інженерній практиці ускладнено, і більшість з них розв’язується методами математичного моделювання.
Для нелінійних нестаціонарних систем до цього часу не отримано загальних методів дослідження їх поведінки. Роботи сучасних наукових шкіл дозволяють розв’язувати задачі аналізу поведінки лише обмеженого класу нелінійних нестаціонарних систем. Тому розробка методів дослідження поведінки таких систем є актуальною науковою проблемою, розв’язок якої дає можливість створювати нові методи моделювання поведінки такого класу систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДIНКИ НЕСТАЦIОНАРНИХ РЕЛЕЙНИХ СИСТЕМ, ЩО САМОНАЛАШТОВУЮТЬСЯ, В ПРОСТОРІ ПРИРОСТІВ ПАРАМЕТРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок