Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Модерністичні тенденції у творчості українських композиторів Львова 20-х – 30-х рр. ХХ ст.: естетичні та стильові ознаки в контексті епохи

Модерністичні тенденції у творчості українських композиторів Львова 20-х – 30-х рр. ХХ ст.: естетичні та стильові ознаки в контексті епохи

Назва:
Модерністичні тенденції у творчості українських композиторів Львова 20-х – 30-х рр. ХХ ст.: естетичні та стильові ознаки в контексті епохи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна Академія наук України
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М. Т. Рильського
Стельмащук Роман Степанович
УДК 78.01+78.03+78(477)"19"
Модерністичні тенденції у творчості
українських композиторів Львова 20-х – 30-х рр. ХХ ст.:
естетичні та стильові ознаки в контексті епохи
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі музикознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Національної Академії наук України.
Науковий керівник
кандидат мистецтвознавства
Фільц іогдана Михайлівна
Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М. Т. Рильського НАН
України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор мистецтвознавства
Павлишин Стефанія Стефанівна
Львівська державна музична академія ім.
М. В. Лисенка, професор кафедри композиції
кандидат мистецтвознавства
Ржевська Майя Юріївна
КиївсьЇ дитя академіz мистецтв,
проректор з наукової роботи
Провідна установа
Національна музична академія
ім. П. І. Чайковського, кафедра історії
української музики
Захист відбудеться "4" липня 2003 р. о "10" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.01 в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України.
Автореферат розісланий "2" червня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Микитенко О. О.
Однією з яскравих, проте майже недосліджених сторінок української музичної історії ХХ ст. до нині залишається новаторський напрямок творчості групи молодих композиторів, які належали до ґенерації фундаторів нової композиторської школи в Галичині. Цей напрямок не отримав належної оцінки в музикознавстві, оскільки більшість його творців після Другої світової війни опинилася в еміґрації, а Їхні імена потрапили до списку заборонених; зникли або були вивезені за кордон десятки рукописів. Тому досліджувалися лише деякі прояви новаторських тенденцій у творчості окремих композиторів (Н. Нижанківський, М. колесса).
Темою дисертації стало вивчення спектру музичних явищ 1920-х – 1930-х рр., сукупність яких дає можливість говорити про специфічний феномен львівського модернізму. композиторську творчість проаналізовано з залученням широкого контексту, що включає європейське музичне мистецтво XIX-ХХ ст., українську літературу та мистецтво і українську музику (зокрема, музику УРСР), а також міжнаціональне львівське музичне середовище (творчість польських композиторів-модерністів Ю. кофлєра і Т. Маєрського).
Особлива увага в дослідженні приділена визначенню співвідношень західних модерністичних моделей з українськими. Взято до уваги і відносність деяких аспектів новаторства у творчості українських композиторів Галичини.
Актуальність роботи полягає в тому, що вона є спробою повернути до нашого духовного активу одну з яскравих сторінок української музичної історії, утвердити в музикознавчій науці низку імен, долучити до неї творчість забутих чи замовчуваних композиторів. З іншого боку, в контексті інтеґраційних процесів української культури у світову, на часі – виявлення спільних (а також і відмінних) рис українського мистецтва з мистецтвом багатонаціональної Європи.
Основна мета дисертації – дослідити естетичні та стильові особливості музичного модернізму українських композиторів Галичини 1920-х – 1930-х рр. у контексті модерністичних напрямків і тенденцій в загальноукраїнському музичному, а також – літературному та мистецькому контекстах.
Широта поставленої проблеми зумовила різноманітність вирішуваних завдань дослідження:–
окреслити передумови виникнення на початку ХХ ст. української професійної композиторської школи в Галичині;–
розкрити сутність модерністичних тенденцій творчості українських композиторів Львова 1920-х – 1930-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Модерністичні тенденції у творчості українських композиторів Львова 20-х – 30-х рр. ХХ ст.: естетичні та стильові ознаки в контексті епохи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок