Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОМАГНІТНИЙ ГАЗОАНАЛІЗАТОР ІЗ КОРЕКЦІЄЮ ЗА “РОТОРНИМ” ЕФЕКТОМ

ТЕРМОМАГНІТНИЙ ГАЗОАНАЛІЗАТОР ІЗ КОРЕКЦІЄЮ ЗА “РОТОРНИМ” ЕФЕКТОМ

Назва:
ТЕРМОМАГНІТНИЙ ГАЗОАНАЛІЗАТОР ІЗ КОРЕКЦІЄЮ ЗА “РОТОРНИМ” ЕФЕКТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЦЕЛІЩЕВ ОЛЕКСІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 543.272.108
ТЕРМОМАГНІТНИЙ ГАЗОАНАЛІЗАТОР ІЗ КОРЕКЦІЄЮ
ЗА “РОТОРНИМ” ЕФЕКТОМ
05.11.13 – прилади і методи контролю та
визначення складу речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця - 2004
Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана в Сєвєродонецькому технологічному інституті Східноукраїнського національного університету Міністерства освіти і науки України
 
Науковій керівник: доктор технічних наук, професор
Стенцель Йосип Іванович,
Сєвєродонецький технологічний інститут, завідувач
кафедри “Автоматизації технологічних процесів”
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Петрук Василь Григорович,
Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри “Хімії та екологічної безпеки”
 
доктор технічних наук, професор
Порєв Володимир Андрійович
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри “Наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем”
 
 
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України (м. Львів), кафедра “Автоматизація теплових і хімічних процесів”
 
 
Захист відбудеться “27” 01 2005 р. о __1400__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
 
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
 
 
Автореферат розісланий “15” 12 2004 р.
 
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ Павлов С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Автоматичні методи аналізу газів засновані на використанні тих чи інших унікальних властивостей компонентів газової суміші. Вони повинні забезпечувати високу вибірковість і чутливість. Також бажано, щоби прилади були придатними для створення інформаційно вимірювальних систем і комплексів, а їх статична характеристика була лінійною.
Для контролю за вмістом кисню в газових сумішах цим умовам найбільш повно відповідає магнітний метод вимірювання, який заснований на парамагнітних властивостях молекул кисню, магнітна сприйнятливість яких значно вища, ніж молекул інших газів.
Серед магнітних методів, які використовуються для побудови автоматичних газоаналізаторів, найбільш широке розповсюдження знайшов термомагнітний метод. Він заснований на здатності молекул кисню змінювати свою магнітну сприйнятливість під дією температурного градієнту. Термомагнітні газоаналізатори володіють високою чутливістю, простотою конструкції, високою надійністю і точністю, прості в експлуатації і налагоджуванні. Вони можуть бути одно або багатодіапазонними з автоматичним переходом з одного діапазону на інший. Ці прилади використовуються в різних галузях промисловості, у тому числі в хімічній промисловості (виробництві аміаку, метанолу, азотної, сірчаної кислот та оцтової кислоти), в яких від вмісту кисню у відходячих газах залежить якість готової продукції; теплоенергетиці (топки, печі, парокотельні установки), оптимальний режим роботи яких залежить від вмісту кисню в димових газах; медицині; космічній промисловості та багатьох інших.
У більшості наукових праць, присвячених дослідженню термомагнітного методу, приймалося, що газові потоки в термомагнітному полі мають ламінарний характер, а нелінійність статичної характеристики обумовлена тільки зміщенням фронту нагрітого газу в напрямку зменшення напруженості магнітного поля та небажаним розподілом температур між нагрівачами термоанемометра і нелінійністю електричної незрівноваженої мостової схеми, а похибки, викликані зміною складу та фізичних параметрів некисневої частини газової суміші. При вивченні задач, пов’язаних з тепловими процесами чутливого елемента термомагнітного газоаналізатора, не враховувалися особливості руху газу і конвективно-кондуктивного переносу тепла в термомагнітному полі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕРМОМАГНІТНИЙ ГАЗОАНАЛІЗАТОР ІЗ КОРЕКЦІЄЮ ЗА “РОТОРНИМ” ЕФЕКТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок