Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ СЛОБІДСЬКИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛКІВ (1765 - 1918 рр.)

ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ СЛОБІДСЬКИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛКІВ (1765 - 1918 рр.)

Назва:
ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ СЛОБІДСЬКИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛКІВ (1765 - 1918 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ЖЕЛТОБОРОДОВ Олександр Миколайович
УДК 355.486
ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ
ЗАСТОСУВАННЯ СЛОБІДСЬКИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛКІВ
(1765 - 1918 рр.)
20.02.22 - військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі оперативного мистецтва Харківського університету Повітряних Сил.
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент
Корнієнко Вадим Валерійович,
докторант Національної академії оборони України.
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
Солдатенков Валерій Федорович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України, завідувач відділу
етнонаціональних досліджень.
кандидат історичних наук
Чухліб Тарас Васильович,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник відділу
Історії України середніх віків.
Провідна установа – Національний університет “Львівська політехніка”, м.Львів.
Захист відбудеться “ 23 ” червня 2005 р. о14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України за адресою 03049, м. Київ - 49, Повітрофлотський пр-т, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ - 49, Повітрофлотський пр-т, 28).
Автореферат розісланий " 5 " травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Корнієнко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: На сучасному етапі, у зв'язку з розвитком процесів військового будівництва в Україні особливу актуальність набувають питання історії національних військових формувань. У історичній науці не всі аспекти цієї складної і багатогранної проблеми одержали досить повне освітлення. Увагу дослідників головним чином приваблювала військова організація Київської Русі, Запорізької Січі, національних українських військових формувань у складі Австро-Угорщини, будівництво Збройних Сил України в 1917 - 1920 р. Тим часом, починаючи з другої половини XVII в. на території Слобідської України існували військові формування, відомі, як Слобідські козацькі полки, що організаційно входили до складу російської армії. Розвиток і трансформація військової організації Слобідських українських полків за більш ніж 250-річний період існування дотепер не стали об'єктом спеціального наукового дослідження. Між тим, вони являлись прямим відбитком становлення і реформування всієї кавалерії, зумовлені змінами характеру бойового застосування і загальних закономірностей військового будівництва. У зв'язку з цим, вивчення змін у військовій організації Слобідських українських полків, системи бойової підготовки і навчання особового складу, особливостей бойового застосування, історії бойових традицій цих частин набувають конкретного наукового значення. Досвіт генези військової організації Слобідських українських полків з урахуванням позитивних моментів і недоліків може бути використаний в сучасних умовах для подальшої розбудови Збройних Сил України та розвитку теорії військового будівництва. Результати цього наукового дослідження можуть стати вагомим внеском у воєнну історію України.
Науковим завданням дисертаційного дослідження є визначення основних факторів, що впливали на зародження і розвиток військової організації, особливостей бойового застосування Слобідських українських полків.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами Дисертаційна робота виконана відповідно до наукових заходів Харківського військового університету, Харківського університету Повітряних сил і, в свою чергу, є складовою комплексної наукової програми Національної академії оборони України. Базовою для підготовки та подання дисертації є наукова-дослідна робота "Слобода".
Мета і задачі дослідження - на основі переосмислення надбань української та зарубіжної історіографії, вивчення досі не досліджених архівних матеріалів, законодавчих актів, статутів, мемуарів провести комплексний воєнно-історичний аналіз питань розвитку військової організації, бойової підготовки та бойового застосування Слобідських українських полків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ СЛОБІДСЬКИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛКІВ (1765 - 1918 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок