Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНО-ІНДУСТРІАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ УКРАЇНИ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ (на матеріалах Карпатського економічного району)

ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНО-ІНДУСТРІАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ УКРАЇНИ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ (на матеріалах Карпатського економічного району)

Назва:
ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНО-ІНДУСТРІАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ УКРАЇНИ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ (на матеріалах Карпатського економічного району)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,13 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Бурка Володимир Йосипович
УДК 911.3:32(075.8)
ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНО-ІНДУСТРІАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ УКРАЇНИ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
(на матеріалах Карпатського економічного району)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор Руденко Валерій Петрович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, декан географічного факультету, завідувач кафедри економічної географії та екологічного менеджменту
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор Балабанов Геннадій Васильович, Київський міжнародний університет, завідувач кафедри туризму і країнознавства
кандидат географічних наук, професор Пушкар Іван Миколайович, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри економічної та соціальної географії
Провідна установа: Інститут географії НАН України, відділ суспільно-географічних досліджень, м. Київ
Захист відбудеться “18” жовтня 2006 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. М. Коцюбинського, 2, географічний факультет, корпус IV, ауд. 24.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий “14” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М. В. Дутчак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність і важливість дослідження будівельної індустрії визначаються її значенням для суспільного розвитку. Вся історія людства нерозривно пов’язана з виконанням будівельних робіт. Будівництво забезпечувало життєдіяльність і покращення комфортності життя населення у всі суспільно-історичні епохи. Воно сприяло поглибленню поділу праці у процесі виробництва, розширювало галузеву структуру господарства, сприяло освоєнню й заселенню нових територій. Історія людського суспільства в значній мірі вивчена завдяки залишкам будівель минулого. Водночас вони свідчать про дуже повільні впродовж віків зміни в способах і технології будівництва. Тільки у XX столітті, на базі машинної індустрії і завдяки сучасним промисловим технологіям, будівництво сформувалось як складний, потужний, багатогалузевий будівельно-індустріальний комплекс. Проте, і до сьогоднішнього дня, в географії будівельної індустрії як науковому напрямі не визначені її позиції у плані формування обґрунтованої теоретичної концепції. Не достатньо чітко визначене її місце в галузевій структурі суспільної географії. Навіть предмет і об’єкт вивчення географії будівельної індустрії трактуються неоднозначно і рідко розглядаються. Таку ситуацію частково можна пояснити незавершеністю формування наукової школи в цій галузі географії, динамічністю її розвитку та складністю структурної організації галузі.
У публікаціях поняттям „будівельна індустрія“, „будівельно-індустріальний комплекс“, „будівництво“, „матеріальна база будівельної індустрії“ тощо, часто надається різний зміст. У зв’язку з цим, визначення теоретично обґрунтованої суті будівельної індустрії як структуризованого будівельно-індустріального комплексу вимагає проведення глибоких наукових досліджень. Такі дослідження, що могли б мати науково-теоретичну і практичну цінність та найбільш повно й об’єктивно відображали суть проблеми, слід проводити на прикладі крупних економічних районів. У зв’язку з цим, базовим для дослідження був вибраний Карпатський економічний район, в якому проявляються практично всі типові проблемні питання регіонів України. Для розуміння суті будівельно-індустріальних комплексів важливо дослідити територіальні закономірності поділу окремих виробничих процесів, що визначаються як ланки і стадії процесу будівництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНО-ІНДУСТРІАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ УКРАЇНИ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ (на матеріалах Карпатського економічного району)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок