Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ІЗ ТЯЖКИМИ ВАДАМИ МОВЛЕННЯ ЗАСОБАМИ КОМП`ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ІЗ ТЯЖКИМИ ВАДАМИ МОВЛЕННЯ ЗАСОБАМИ КОМП`ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ІЗ ТЯЖКИМИ ВАДАМИ МОВЛЕННЯ ЗАСОБАМИ КОМП`ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,89 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Качуровська Оксана Борисівна
УДК 376.36:371.315.7
КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ІЗ ТЯЖКИМИ ВАДАМИ МОВЛЕННЯ ЗАСОБАМИ КОМП`ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова (м.Київ), Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор педагогічних наук, професор
Шеремет Марія Купріянівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Інститут корекційної педагогіки та психології, заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти – |
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Мороз Борис Семенович,
науково-виробниче підприємство „ВАБОС”,
заступник директора з наукової роботи
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Данілавічутє Еляна Анатоліївна,
Інститут спеціальної
педагогіки АПН України, лабораторія логопедії
Провідна установа - | Слов’янський державний педагогічний університет, кафедра логопедії, Міністерство освіти і науки України, м. Слов’янськ
Захист відбудеться 30 травня 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий „28” квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні перетворення, що відбуваються в Україні, світові тенденції гуманізації, інтеграції та глобалізації суспільства визначили нові пріоритети розвитку освітньої галузі. Одним із головних напрямів модернізації освіти в Україні є створення якісно нової школи – школи життєтворчості і самореалізації особистості, в якій утверджується бажання і вміння навчатися впродовж життя. У Державній національній програмі „Освіта” (Україна ХХІ століття) зазначається, що одним із основних напрямів реформування освіти є впровадження в навчально-виховний процес сучасних педагогічних і науково-методичних досягнень, а одним із основних шляхів удосконалення змісту освіти є широке застосування нових інформаційних технологій (НІТ).
Використання у навчальному процесі НІТ передбачає розробку відповідного науково-методичного забезпечення, ефективне застосування інструментальних засобів і систем комп’ютерного навчання, а також системну інтеграцію НІТ у навчальний процес та організаційні структури уроку.
Різноманітні аспекти впровадження НІТ в навчальний процес привертали увагу багатьох дослідників. Дидактичні й методичні проблеми інформатизації навчального процесу вивчалися в роботах В.Г.Болтянського, В.П.Беспалька М.І.Жалдака, В.М.Монахова, В.Г.Розумовського, О.В.Співаковського та ін. У працях Ю.І.Машбиця, В.П. Зінченка, Н.Ф. Тализіної та ін. досліджувались психолого-педагогічні аспекти використання НІТ у навчальному процесі. Досвід та перспективи використання комп’ютерів у зарубіжній школі висвітлено в роботах Р.Вільямса, К.Макліна, С.Пейперта та ін.
Результати досліджень Л.І.Бартєнєвої, Л.С.Вавіної, Р.Є.Левіної, М.А.Савченко, Л.Ф.Спірової, Є.Ф.Соботович, В.В.Тарасун, Л.І.Трофименко, Н.В.Чередніченко, М.К.Шеремет та ін., які присвячені проблемам недорозвинення мовлення, засвідчили, що саме у дітей з ТПМ виникають значні труднощі при оволодінні програмним матеріалом з рідної мови, наявність у дітей з ЗНМ порушень усіх систем мови та підкреслили складність оволодіння мовними закономірностями цими школярами.
Питання мовленнєвого розвитку школярів із загальним недорозвиненням мовлення висвітлені у дослідженнях Л.С.Вавіної, О.М.Гопіченко, Е.А.Данілавічуте, О.Л.Жильцової, М.А.Савченко, В.В.Тарасун, В.В.Тищенко, М.В.Шевченко та ін. У працях цих дослідників звертається увага на недоліки у сприйманні та породженні мовленнєвих висловлювань, підкреслюються особливості психофізичного розвитку дітей із ЗНМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ІЗ ТЯЖКИМИ ВАДАМИ МОВЛЕННЯ ЗАСОБАМИ КОМП`ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок